مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان؛

اجرای ۹۰ درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از انجام ۹۰ درصد طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خبر داد.
اجرای ۹۰ درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در نشست هم اندیشی با شرکای اجتماعی، انجمن های صنفی و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان- که با حضور حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حبیب آغاجری نماینده مردم بندر ماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی( ره) و جمعی از مدیران کل ستادی حوزه روابط کار وزارت متبوع و مدیران کل دستگاه های حوزه وزارت متبوع، فرماندار ماهشهر، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی( ره) برگزار شد- اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل گستردگی زیاد حوزه های فعالیت خود، با قشرها و موقعیت های مختلف مردم در ارتباط است و حوزه معاونت روابط کار نیز با توجه به نوع فعالیت و گستردگی بسیار آن مانند یک وزارتخانه است.
وی تعداد کل مراجع حل اختلاف در خوزستان را ۴۷ مرکز تشخیص و ۲۹ هیات حل اختلاف دانست و افزود: تعداد آرای صادره مراجع حل اختلاف در ۹ ماه سال ۱۸ هزار و ۸۵۷ رای که به اندازه سه استان کشور است و تنها در اداره شرق اهواز به اندازه دو استان آرای صادر و ثبت درخواست انجام شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه اضافه کرد: در ۹ ماه سال جاری تعداد ۲۵ هزار و ۸۸۲ بازرسی بر حُسن انجام اجرای قانون کار در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان انجام شده است که از این تعداد ۷ هزار و ۱۴۳ نفر مربوط به مقرری بگیران بیمه بیکاری و ۸۰ مورد نیز مربوط به تخصیص و تجدید انتخابات تشکلات کارگری و کارفرمایی بوده است.
وی ادامه داد: تعداد آرای صادره مراجع حل اختلاف اداره خدمات اشتغال منطقه آزاد اروند در ۹ ماه سال جاری یک هزار ۸۶۹ رای، تعداد بازرسی بر حُسن اجرای قانون کار ۲ هزار و ۴۵۰ و تعداد مقرر بگیران بیمه بیکاری نیز ۷۷۶ نفر است.
وی درباره آمار عملکرد اداره خدمات اشتغال منطقه ویژه پتروشیمی در ۹‌ ماه سال جاری گفت: تعداد آرای صادره ۳۵۱ رای، تعداد بازرسی ها ۸۲۸ مورد و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز ۱۱۰ نفر بوده است.
غمگین تعداد آرای مراجع حل اختلاف اداره خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌ خمینی را ۱۵۴ رای، تعداد بازرسی ها را ۸۰۰ مورد و تعداد مقرری بگیران بیکاری را ۱۳۸ مورد اعلام‌ کرد.
وی گفت: مراجعات زیادی توسط جامعه هدف در ماهشهر و بندر امام خمینی درباره اجرا نشدن مقررات مربوط به طرح طبقه بندی مشاغل کارگران در بعضی واحد ها که مطالبه کارگران شان است صورت گرفته است.
وی همچنین به اجرا نشدن مقررات مربوط به ایجاد تشکلات کارگری که گاهی در منطقه ویژه نسبت به آن اقدام می شود، اعتراض کرد و گفت: این کار در حوزه اختیارات قطعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و جزو یکی دیگر از مشکلات و مطالبات کارگران است البته این در حالی است که در منطقه ویژه بندر امام هنوز اجازه ایجاد تشکلات کارگری داده نشده است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: یکی دیگر از مشکلات و موارد مطرح شده توسط جامعه کارگری در منطقه ویژه بندری، بی توجهی آن منطقه به اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد است. بررسی ها نشان می دهد منطقه ویژه بندری گاه از یک مقررات داخلی استفاده می کند که قطعا این موضوع را از طریق وزارت متبوع و معاونت روابط کار وزارت خانه پیگیری خواهیم کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: به لطف خدا بیش از ۹۰ درصد طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های مجتمع اقتصادی ویژه پتروشیمی انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: تعداد ۳۱۴ نفر پرسنل مستقیم منطقه ویژه اقتصادی با اعمال حاکمیت قانون و اجرای ماده ۵۰ و انتخاب شرکت مشاوره ی اجرای طرح طبقه بندی، عملا انجام و طرح توسط مشاور حسب اخبار واصله تهیه و تحویل اداره کل روابط کار در وزارتخانه شده و پس از ابلاغ اجرا خواهد شد.

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۳۲,۷۵۸
کلیدواژه ها: طرح طبقه بندی مشاغل,منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی,ارسلان غمگین,شرکای اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید