پنج هزار و ۳۵۸ پروانه کار برای اتباع خارجی در استان مرکزی صادر شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: پنج هزار و ۳۵۸ پروانه کار برای اتباع خارجه مجاز این استان شامل شهروندان عراق و افغانستان در ۹ ماه امسال در این استان صادر و یا تمدید شد.
پنج هزار و ۳۵۸ پروانه کار برای اتباع خارجی در استان مرکزی صادر شد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی  محمدتقی آبایی‌ افزود:از مجموع کارت‌های کار صادر و تمدید شده برای اتباع خارجی در استان، یک هزار و ۳۶۸ فقره مربوط به  اراک ، سه هزار و ۹۷ مورد ساوه و ۸۹۳ کارت دلیجان بوده است.
 
وی اظهار کرد:  کارفرمایان تنها مجوز بکارگیری اتباع خارجی مجاز دارای کارت کار موقت را دارند و آن دسته از کارفرمایانی که به هر دلیل به این موضوع توجه نکنند و اتباع غیرمجاز را به صورت موقت، دایم و روزمزد به کارگیرند و به هر نحو از خدمات آنها استفاده کنند، بر اساس قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی مورد پیگیری قانونی و جریمه قرار گرفته و به مقام قضایی معرفی می‌شوند.
وی عنوان کرد: مبلغ جریمه بکارگیری اتباع غیرمجاز در سال جاری روزانه سه میلیون و یکصد و هشتاد هزار و ۴۵ ریال است و این مبلغ پنج برابر حداقل حقوق روزانه است. 
استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و فعالیت اتباع خارجه مجاز در این استان تنها پس از اخذ کارت کار و در شهرستان‌های اراک، ساوه و دلیجان میسر است.
۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۲,۷۶۲
کلیدواژه ها: پروانه کار اتباع خارجی,استان مرکزی,محمد تقی آبایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید