دو هزار نفر در سیستان و بلوچستان متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: از شهریور ماه امسال که دبیرخانه طرح ملی مشاغل خانگی در استان راه اندازی شده است تاکنون دو هزار و ۲۰۰ نفر در این طرح نام نویسی کرده اند.
دو هزار نفر در سیستان و بلوچستان متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده در کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله نخست آن بررسی و شناسایی مزیت‌ های مناطق، مرحله دوم توانمندسازی و آموزش متقاضیان و مرحله سوم وصل کردن شاغلان خانگی به بازارها است. 

وی ادامه داد: هدف از اجرای این الگو تعامل با دستگاه͏ های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت͏ های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرا از طریق نرم͏ افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی است.
 
جهاندیده تاکید کرد: با اجرای این طرح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال آن است تا با توجه به ضرورت توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی در دوران کرونا و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور گسترش یابد.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی مسئولیت پیاده‌سازی و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را با کارفرمایی وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی دارد.
جهاندیده تاکید کرد: سهم سیستان و بلوچستان در اجرای این طرح، دو هزار و ۵۰۰ نفر است که از شهریور امسال تاکنون، دو هزار و ۲۰۰ نفر در سامانه inhb.ir نام نویسی کرده اند.
وی یادآور شد: در این طرح قرار بر ارائه مجوز یا تسهیلات نیست بلکه طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال تبدیل افراد به پیشران و افزایش درآمدزایی برای خانوارهاست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین گفت: از ابتدای امسال حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
جهاندیده تاکید کرد: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و به طرح هایی مانند صنایع دستی و گردشگری، صنعت و خدمات پرداخت شده است.
۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۲,۷۶۵
کلیدواژه ها: طرح توسعه ملی ، مشاغل خانگی ، مهرداد جهاندیده ، سیستان و بلوچستان ، جهاد دانشگاهی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید