با حضور برخی از مدیران شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

مشکلات جامعه کارگری استان یزد مورد بحث و بررسی قرار گرفت

دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد با بیان این که از جمله مشکلات جامعه کارگری استان زمان طولانی رسیدگی به پرونده های سخت و زیان آور بود، گفت: خوشبختانه در سال جاری زمان رسیدگی ها به 4 ماه کاهش یافته است.
مشکلات جامعه کارگری استان یزد مورد بحث و بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به همراه سیدعلی محمدحسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد، توحیدی فر مدیریت درمان تامین اجتماعی و درویشی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی در نشست خانه کارگر استان حضور یافت.

دهقانی دبیر اجرایی خانه کارگر استان در ابتدای این جلسه گفت: این نشست به منظور بررسی مشکلات موجود جامعه کارگری استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه از جمله مشکلات جامعه کارگری استان زمان طولانی رسیدگی به پرونده های سخت و زیان آور بود اظهارکرد: خوشبختانه در سال جاری زمان رسیدگی ها به 4 ماه کاهش یافته است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان از دیگر مشکلات موجود را مباحث درمانی کارگران عنوان کرد و گفت: در برخی مواقع کارگران از مشکلاتی که در درمانگاه ها و بیمارستان های تامین اجتماعی برایشان به وجود می آید گله مند هستند، به طوری که آنها مجبور به استفاده از بیمارستان های خصوصی و بیمه تکمیلی می شوند.

در این جلسه تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با قدردانی از همراهی و همکاری خانه کارگر و تشکلات کارگری با این اداره تاکید کرد: در سال جاری با کاهش 70 درصدی تجمعات کارگری در استان مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: مجموعه مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هماهنگی بسیار خوبی با هم دارند و برای رفع بسیاری از مشکلات کارگران از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند.

تشکری ادامه داد: با توجه به اینکه نزدیک به 60 درصد جامعه استان یزد را جامعه  کارگری شکل داده است، دریافت خدمات درمانی مناسب حق آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: جامعه کارفرمایان استان نیز همراه و همگام با جامعه کارگری است؛ به طوری که از سال های قبل جامعه کارفرمایی استان به فکر تامین مسکن کارگری برای این قشر بوده است.

وی با بیان اینکه قریب به 7 هزار نفر برای مسکن ملی کارگری در استان ثبت نام کرده که از این تعداد 5 هزار و شش نفر واجد شرایط اولیه شناخته شده اند افزود: استان یزد از نظر ثبت نام متقاضیان دریافت مسکن ملی رتبه دوم را در کشور داراست و امیدواریم هرچه زودتر این پروژه شروع به کار کرده و بسیاری از کارگران شریف استان صاحب مسکن شوند.

در این نشست توحیدی فر مدیریت درمان تامین اجتماعی و درویشی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی نیز به سوالات اعضای خانه کارگر استان پاسخ دادند.

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶
کد خبر : ۲۳۲,۸۰۰
کلیدواژه ها: مشکلات مسکن کارگری, عماد تشکری, خانه کارگر استان یزد, اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید