استان کرمانشاه در فصل پاییز بیشترین کاهش نرخ بیکاری در کشور را داشته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در جلسه مجمع عالی بسیج استان گفت: استان کرمانشاه در فصل پاییز بیشترین کاهش نرخ بیکاری در کشور را داشته است.
استان کرمانشاه در فصل پاییز بیشترین کاهش نرخ بیکاری در کشور را داشته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات اندیشه ورز بسیج کارگری استان کرمانشاه در جلسه مجمع عالی بسیج استان که با حضور توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان و مدیران کل دستگاه های اجرای و فرماندهان بسیج کارمندی ادارات تشکیل شد، با اشاره به مسائل اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان بیان کرد: با توجه انتشار نرخ بیکاری و آمارگیری نیروی کار از طرف مرکز آمار ایران در پاییز امسال، استان کرمانشاه در بین تمام استانهای کشور، بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته و به 12 و 4 دهم درصد رسیده است.

حسن عزیزی در ادامه با اشاره به جزئیات سند اجرایی اشتغال از عوامل اصلی کاهش نرخ بیکاری در استان، گفت: سند اشتغال استان، حاصل خرد جمعی صف و ستاد و ماتریکس شهرستان ها، استان و همه دستگاه های اجرایی و برنامه ریزان دستگاه های حاکمیتی از جمله استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین بانک ها و موسسات عامل است.

وی افزود: بر اساس سند اجرایی اشتغال استان که از مصوبات کارگروه اشتغال است، برای سال 98 کاهش سه درصدی نرخ بیکاری هدف گذاری شد، که خوشبختانه با تحقق اهداف سند در پایان سال، نرخ بیکاری به میزان 3 و یک دهم درصد کاهش یافت.

عزیزی هدف گذاری سند اشتغال در پایان سال های 99 و 1400  کاهش 2 و نیم درصدی نرخ بیکاری برای استان اعلام کرد و افزود: خوشبختانه براساس داده های مرکز آمار ایران پیش بینی های سند اشتغال در 9 ماهه اول سال محقق شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به مصادیق کاهش نرخ بیکاری در استان به برخی آمارهای واقعی، به سامانه رصد اشاره کرد و گفت: برای سال 99 بر اساس سند اشتغال 47 هزار و 308   فرصت ناخالص هدف گذاری شده که تا کنون 410 هزار و 70 فرصت شغلی ناخالص به میزان 87 درصد آن بر اساس داده های سامانه رصد ایجاد شده است.

وی افزود: خوشبختانه به کار گمارشدگان افراد جویای کار توسط دفاتر کاریابی استان در بازه زمانی پاییز ۹۹ نسبت به پایان آذر ۹۸ به میزان 101 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان به برنامه های ذیل سیاست های فعال بازار کار و نقش این طرح ها در توسعه اشتغال استان اشاره کرد و گفت: در طرح مشوق بیمه ای، کارفرما در صورت جذب نیروی کار جدید، 23 درصد حق بیمه تامین اجتماعی، توسط دولت پرداخت می شود و با پیگیری بازوند استاندار و موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای استان کرمانشاه سقفی تعیین نشده و به  هر تعداد می توان از این طرح استفاده کرد.

در این جلسه رئیس کل دادگستری استان و مدیران کل و فرماندهان بسیج کارمندی و اعضای هیات اندیشه ورز در خصوص مسائل اقتصادی روز را بررسی و مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

 

 

۴ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۲,۸۱۷
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مجمع عالی بسیج,نرخ بیکاری پاییز99

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید