مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

جامعه کارگری به اجرای برنامه های نشاط آور نیاز دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بر ضرورت فعال بودن ورزش کارگری در خوزستان تاکید کرد و گفت: جامعه کارگری به اجرای برنامه های نشاط آور نیاز دارد.
جامعه کارگری به اجرای برنامه های نشاط آور نیاز دارد


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در حاشیه مسابقات دومیدانی قهرمانی کارگران کشور (بانوان و آقایان) به میزبانی شهرستان اهواز اظهار کرد: با وجود وجود بیماری کرونا، نیاز جامعه کارگری به برنامه ریزی و نشاط و نیز انتقال آن به جامعه تولید برای بهره وری بهتر و بیشتر، حوزه معاونت امور اجتماعی و هیات ورزشی کارگران خوزستان را بر آن داشت برنامه های خوبی را در این زمینه تدارک ببینند.
وی گفت: ۱۲ برنامه از زمان شیوع ویروس کرونا در موقعیت های مختلف برنامه ریزی کردیم. مسابقات دومیدانی کارگری کشور برای نخستین بار و با حجم بسیار خوبی پس از اخذ مجوزهای لازم از ستاد مقابله با کرونا برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان‌ گفت: در این رقابت ها- که حاصل همکاری حوزه ورزش کارگری، هیات ورزش کارگری و دومیدانی کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان است- ۱۶۰ ورزشکار از ۲۹ استان کشور شرکت کردند.

غمگین بر فعال بودن ورزش کارگری خوزستان تاکید کرد و گفت: عمده صنایع در خوزستان ملی است و با حدود یک میلیون نفر کارگر و ۲۱۰ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی و نیز وجود صنایع مادر در استان می طلبد که ورزش کارگری قدرتمند داشته باشیم.
وی گام خوزستان در مسابقات ۱۴۰۰ را تصاحب عمده رشته های ورزشی در سطح کشور دانست و گفت: با تلاشی که در بخش ورزشی خوزستان وجود دارد این اتفاق خواهد افتاد.
گفتنی است: خوزستان برای نخستین بار نایب قهرمان مسابقات دومیدانی کشور شد و بعد از ۱۲ سال میزبانی این مسابقات را برعهده داشت. همچنین مازندران به مقام قهرمانی رسید و آذربایجان شرقی عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

برترین های مسابقات دو و میدانی قهرمانی کارگران کشور معرفی شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از معرفی برترین های مسابقات دو و میدانی قهرمانی کارگران کشور به میزبانی شهرستان اهواز، در بخش بانوان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین گفت: مسابقات دو روزه دو و میدانی قهرمانی کارگران کشور گرامیداشت شهدای کارگر و مدافعان سلامت، روز چهارشنبه با رقابت ۶۵ ورزشکار در بخش بانوان آغاز شد.
وی افزود: در روز نخست، بانوان در قالب ۱۵ تیم و در ماده‌های دوی ۱۰۰ متر مقدماتی و نهایی ، ۴۰۰ متر ، ۸۰۰ متر ، ۱۵۰۰ متر، ۵۰۰۰ متر ، ۱۰۰×۴ متر ، پرش طول، پرتاب وزنه و پرتاب نیزه با هم به رقابت پرداختند .
وی گفت: در پایان این رقابت‌ها تیم اصفهان با ۲۷ امتیاز مقاوم اول را کسب کرد و تیم‌های اردبیل و خوزستان با ۱۹ مدال به ترتیب دوم و سوم شدندکه تفاوت رتبه تیم‌های دوم و سوم ، کسب مدال نقره توسط تیم اردبیل بود که ورزشکاران خوزستانی از کسب مدال نقره بازماندند.
غمگین گفت: در مجموع در این مسابقات، ۳۲ مدال طلا، ۳۲ مدال نقره و ۳۲ مدال برنز میان برترین‌های مواد مختلف توزیع شد.
وی افزود: روز پنج شنبه دو بهمن، مسابقات دو و میدانی قهرمانی کارگران کشور در بخش آقایان با شرکت ۱۱۰ ورزشکار در قالب ۳۰ تیم دنبال شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان یکی از اهداف برگزاری این مسابقات را انتخاب برترین‌ها و آمادگی ورزشکاران برای حضور در مسابقات قهرمانی کارگران جهان به میزبانی کشور ایتالیا دانست.

۴ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۳۲,۹۳۸
کلیدواژه ها: مسابقات دومیدانی, قهرمانی کارگران کشور,بانوان و آقایان,میزبانی اهواز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید