۴۱ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در قزوین پرداخت شد

معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری ۴۱ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای اشتغال ۱۷۸ نفر در استان قزوین پرداخت شده است.
۴۱ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در قزوین پرداخت شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ، وحید انتظاری معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در طرح پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی ۲ بانک رفاه و توسعه تعاون، طرف قرارداد با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که تا به امروز ۲۰ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال برای اشتغال ۹۷ نفر از بانک رفاه و ۲۰ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال از بانک توسعه تعاون برای اشتغال ۸۱ نفر پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع ۵۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال پرونده تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌های عامل استان ارسال شده است که از این رقم ۴۱ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال پرداخت شده است و ۱۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال پرونده در بانک‌ها در دست بررسی قرار دارد.

انتظاری گفت: تا به امروز ۲۴۶ فقره پرداخت وام مشاغل خانگی در استان صورت گرفته که از این تعداد ۲۰۶ نفر به صورت مستقل برای دریافت تسهیلات اقدام کرده اند و ۴۰ نفر نیز به صورت پشتیبان بوده است که ۲۱۰ نفر را تحت پوشش خود قرار داده اند.

وی اضافه کرد: در طرح پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، صدور مجوزها به صورت مستقل یا پشتیبان انجام می‌شود و افراد پشتیبان تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و افراد مستقل تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

وی تصریح کرد: در این طرح،۳۲۰ شغل در سررسته‌های مختلف شامل حوزه‌های مشاغل خانگی صنایع دستی، صنعت فرش، تولیدات دامی، شیلات، ماهی‌های زینتی،صنایع تبدیلی کشاورزی،امور تولیدات گیاهی مثل زعفران، فعالیت‌های فرهنگی و هنری، آموزش موسیقی، صدابرداری، خبرنگاری، نقاشی، کسب و کارهای نوین اینترنتی، آی سی تی روستایی، خدمات طراحی سایت و... تعریف شده اند و محدودیتی در تعریف رسته‌های جدید نیز وجود ندارد.

۴ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۲۹
کد خبر : ۲۳۲,۹۵۸
کلیدواژه ها: تسهیلات, مشاغل خانگی , قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید