حفظ 24 هزار شغل آسیب دیده از کرونا در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تسهیلات لازم برای حفظ ۲۴ هزار و ۳۲۴ فرصت شغلی آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت شده است.
حفظ 24 هزار شغل آسیب دیده از کرونا در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع خبرنگاران به پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اشاره و اظهار کرد: در این راستا ۱۸۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به مشاغل  و کسب و کارهای متضرر از کرونا در استان پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به سهمیه ۷۰۰ میلیارد تومانی لرستان برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل ادامه داد: تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان از این رقم جذب شده است و ۲۰ هزار و ۷۲۹ پرونده با حفظ ۲۴ هزار و ۳۲۴ شغل موفق به دریافت این وام شده اند.

وی افزود: این تسهیلات تخصیصی برای فعالان آسیب دیده از کرونا در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی، فرهنگی، مراکز آموزشی و فنی حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، ورزش و جوانان، جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و حمل و نقل جاده ای تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۳۰ هزار پرونده با مجموع تسهیلات درخواستی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به بانک های استان معرفی شده است و کار پرداخت وام به کسب و کارهای متقاضی همچنان ادامه دارد.

آشتاب اظهارکرد: با توجه به این که ۱۷ هزار واحد از مجموع ۵۳ هزار واحد صنفی لرستان در خرم آباد وجود دارد تاکنون حدود ۶۰ میلیارد تومان از تسهیلات ، به اصناف و کسب و کارهای این شهرستان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: حمایت از مشاغل و تثبیت اشتغال کار راحتی نیست اما حدود ۱۰ ماه گذشته تلاش بسیاری صورت گرفته است با پرداخت تسهیلات بانکی، از تعطیلی واحدها جلوگیری شود.

۴ بهمن ۱۳۹۹ ۲۰:۵۶
کد خبر : ۲۳۲,۹۶۴
کلیدواژه ها: علی آشتاب,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان, کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید