ارائه بیش چهار میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در کرمانشاه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از ارائه چهار میلیون و 150 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
ارائه بیش چهار میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه یاور محمدی با اشاره به سهمیه شش میلیون و 700 هزار نفر ساعتی ارائه آموزش های مهارتی  در دو بخش دولتی و خصوصی در استان برای امسال، اظهار کرد: تاکنون آموزش‌های مهارتی ‌به میزان چهار میلیون و 150 هزار نفر ساعت به متقاضیان ارایه شده است.

محمدی ادامه داد: امسال سهمیه 3.2 میلیون نفر ساعت آموزش های مهارتی برای بخش دولتی در استان در نظر گرفته شده که تاکنون 2.3 میلیون نفر ساعت آموزش به متقاضیان ارائه شده است.

وی با بیان این که در استان کرمانشاه ۲۲ مرکز دولتی آموزش های فنی و حرفه ای را به متقاضیان ارائه می دهند، افزود: بیشترین متقاضیان مراکز دولتی به ترتیب خواستار آموزش در بخشهای صنعت، خدمات و کشاورزی هستند.

 مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه در ادامه سهمیه آموزشگاه‌های آزاد برای ارائه آموزش های مهارتی در سال جاری را 3.5 میلیون نفر ساعت اعلام کرد و افزود: تاکنون آموزش های آزاد مهارتی به  میزان یک میلیون و 850 هزار  نفر ساعت آموزش ارائه ‌داده اند که دلیل اصلی پایین بودن میزان آموزش‌های مهارتی در این حوزه تعطیلی چند ماهه آموزشگاه‌های آزاد برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بوده است.

یاور محمدی تعداد آموزشگاه های آزاد فعال استان را 200 آموزشگاه اعلام  کرد و افزود: بیشترین متقاضیان آموزشگاه های آزاد در حوزه خدمات هستند.

 وی در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، گفت:  آمارها حاکی از این است که افرادی که آموزش‌های مهارتی را ببینند، شانس بیشتری برای دسترسی به شغل دارند.

 

۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۳,۰۳۳
کلیدواژه ها: یاور محمدی,4 میلیون آموزش فنی و حرفه ای,آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید