پرداخت 630 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب از کرونا در استان بوشهر

چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر با حضور گراوند استاندار و کشاورزی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه، نمایندگان بانک‌های عامل استان برگزار شد.
چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ مصدق کشاورزی در این جلسه با اشاره به برگزاری 8 جلسه مدیریتی با بانک های عامل استان، گفت: مانده اعتبار از محل 304 میلیارد تومان طرح های نهایی اشتغال پایدار روستایی و عشایری 7 میلیارد تومان است و تا کنون 130 درصد طرح معرفی شده و هیچ گونه کمبود طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری نداریم.
وی ادامه داد : با توجه به اینکه شورای عالی اشتغال کشور به زودی برگزار می شود و پس از جمع بندی سهمیه جدید به استان ها ابلاغ خواهد شد.
وی با اشاره به تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا ، تصریح کرد : تا کنون ۷۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت بالغ بر ۵۶۲۶ نفر در خواست شده است که مبلغ ۶۳۰ میلیارد ریال آن توسط بانکهای عامل پرداخت شده است و مابقی بزودی پرداخت خواهد شد.
مصدق کشاورزی با بیان این مطلب که فرصت اندکی تا پایان سال باقیمانده است و باید از ظرفیت تمامی تفاهم نامه های منعقده جهت پرداخت تسهیلات اشتغال زا بایستی بهره برد، افزود: که صندوق کارآفرینی امید از ظرفیت تفاهم نامه مشترک(تصکا)نسبت به پرداخت تسهیلات معرفی شده اقدام نماید.
دبیر کارگروه اشتغال استان بوشهر ضمن اعلام آمادگی جهت تحقق تفاهم نامه مشترک در خصوص اشتغال و کارآفرینی ایثارگران که به امضاء استاندار و معاون ریاست جمهور رسیده است از ظرفیت کارگروه و کلیه دستگاههای اجرایی استفاده خواهیم کرد و از مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا نسبت به سرمایه گذاری هلدینگ های مربوطه در مزیت های استان اقدام نمایند تا شاهد رونق و جهش تولید با این سرمایه گذاری ها و اشتغال ایثارگران در استان باشیم.
وی با اشاره به اینکه روند معرفی طرح ها به بانکها متوقف نخواهد شد، بیان کرد:  بانکها باید از محل بازپرداخت تسهیلات دریافتی متقاضیان و براساس میزان دریافت اقساط ماهیانه بازپرداخت شده نسبت به پرداخت تسهیلات جدید اقدام نمایند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در پایان اظهارکرد: کارگروه اشتغال استان وظیفه سیاست گذاری حوزه اشتغال را برعهده دارد و به زودی برنامه های محوری و تحول آفرین در این حوزه رخ خواهد داد.
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۶:۱۲
کد خبر : ۲۳۳,۰۵۴
کلیدواژه ها: اشتغال پایدار روستایی و عشایری, جهش تولید, کارگروه اشتغال, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید