۹۵۳ تبعه خارجی غیرمجاز در قزوین شناسایی شدند

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۵۳ تبعه خارجی غیرمجاز در قزوین شناسایی و ۲۴۲ کارفرمای متخلف در این رابطه به مراجع قضایی معرفی شدند.
۹۵۳ تبعه خارجی غیرمجاز در قزوین شناسایی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،وحید انتظاری معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: براساس ماده ۱۲۰ قانون کار، اشتغال اتباع خارجی در کشور نیازمند دریافت پروانه کار است که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس ماده ۱۲۱ تا ۱۲۹ قانون کار آن را صادر می‌کند.

وی اضافه کرد:جریمه اشتغال اتباع غیرقانونی پنج برابر حداقل دستمزد در یک روز تعیین شده است و اتباع خارجی موظف به دریافت پروانه کار برای اشتغال در مناطق مصوب و مجاز هستند.

وی گفت: نیروهای خارجی غیرمجاز شناسایی شده در مدت یاد شده شامل ۲۲۵ مورد در شهرستان آبیک، ۳۱ نفر در آوج، ۴۳ تبعه خارجی در البرز، ۱۶۳ نفر در بویین زهرا، ۲۳۷ مورد در تاکستان و ۲۵۴ نفر در قزوین بودند.

انتظاری گفت: با توجه به قانون کار، ۲۴۲ کارفرمای متخلف شامل ۴۸ نفر در آبیک، چهار کارفرما در آوج، ۲۶ مورد در البرز، ۵۰ کارفرما در بویین زهرا، ۵۱ نفر در تاکستان و ۶۳ کارفرما در قزوین به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به مناطق مصوب در استان برای تردد اتباع خارجی، گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، تردد اتباع خارجی در شهرستان های آبیک، بویین زهرا، تاکستان،آوج و البرز غیرقانونی است و کسانی که کارت آمایش اتباع را دریافت کرده‌اند می‌توانند در کوهین، قزوین و الموت حضور و اشتغال داشته باشند.

وی با اشاره به انجام ۲ هزار و ۱۳۷ فقره بازرسی و تهیه گزارش از اشتغال اتباع خارجی در قزوین، گفت: از ابتدای امسال ۶۲۶ بازرسی در قزوین، ۴۹۵ مورد در تاکستان، ۳۷۶ بازرسی در بویین زهرا، ۳۲۰ مورد در آبیک، ۷۰ مورد در آوج و ۲۵۰ بازرسی در البرز  برای شناسایی نیروی کار خارجی غیرمجاز انجام شده است.

انتظاری ادامه داد: این بازرسی‌ها منجر به جایگزین شدن ۷۷۵ نیروی کار داخلی با اتباع خارجی شامل ۸۰ نفر در البرز، ۲۳ نفر در آوج، ۱۲۰ نفر در آبیک، ۱۰۱ نفر در بویین زهرا، ۳۲۰ نفر در تاکستان و ۱۳۱ نفر در قزوین شد.

۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۱۲
کد خبر : ۲۳۳,۰۷۳
کلیدواژه ها: تبعه خارجی, غیرمجاز , قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید