راه اندازی اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در حوزه اجتماعی، فرهنگی و هنری در یزد

در جلسه هیئت فنی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی با نظر اکثریت اعضاء، راه اندازی اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در زیرگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و هنری و کافه کارآفرینی جدید در یزد به تصویب رسید.
راه اندازی اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در حوزه اجتماعی، فرهنگی و هنری در  یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در رابطه با این خبر گفت: راه اندازی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در سطح استان با هدف ارائه خدمات مشاوره ای به کارگران، کارفرمایان، تعاونگران و جوانان جویای کار می تواند در رفع مشکل بیکاری استان نقش بسزایی داشته باشد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد هدف از راه اندازی کافه کارآفرینی در استان را ایجاد فضایی جهت برقراری هرچه بهتر تعاملات اجتماعی بین کارآفرینان با کارآفرینان، کارآفرینان با دولت، کارآفرینان با سرمایه گذاران و کارآفرینان با دانشجویان دانست.
وی افزود: با راه اندازی کافه کارآفرینی زمینه ایجاد فضای مناسب جهت ارتباط مراکز مشاوره و شتاب دهنده ها با صاحبان ایده، سرمایه گذاران با کارآفرینان و همچنین شکل گیری یک هویت اجتماعی مشترک و جدید حول محور توسعه کارآفرینی فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد15مرکز مشاوره فعال در استان یزد مجوز فعالیت در زیرگروه های تخصصی 14 گانه بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات دریافت نموده اند.
تشکری هدف از راه اندازی این مراکز را تقویت اکوسیستم های منطقه ای و توسعه فعالیتهای کارآفرینانه، جمعی و مشارکتی با توجه به مزیت ها و ظرفیت‌های اقتصادی کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: از اهداف دیگر راه اندازی این مراکز می توان به ایجاد بستر لازم برای هدایت کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) در راه اندازی کسب و کارهای نوآورانه؛ افزایش ضریب موفقیت کسب وکارهای نوپا و هدایت صاحبان سرمایه به فعالیت‌های کارآفرینانه و کمک به بهبود فضای کسب و کار و شکل گیری یک هویت اجتماعی مشترک و جدید حول محور توسعه کارآفرینی در کشور برای گروه های مختلف اجتماعی موثر در دولت و بخش خصوصی، بخش تعاون و جامعه اشاره کرد.
با نظر اکثریت اعضاء، راه اندازی اولین مرکز مشاوره و خدمات کارافرینی در زیرگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی و هنری در شهرستان یزد و دومین کافه کارافرینی به تصویب رسید و مجوز فعالیت 4 مرکز مشاوره و یک مجوز کافه کارآفرینی در استان تمدید شد .
۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۱۱
کد خبر : ۲۳۳,۰۹۲
کلیدواژه ها: عمادتشکری, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, کارآفرینی, کافه کارآفرینی, مراکز مشاوره کارآفرینی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید