مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه :وفاق و همدلی نرخ بیکاری استان را کاهش داد

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: تنظیم سند اشتغال و اراده مدیریت ارشد و وفاق و همدلی در بین مدیران باعث کاهش نرخ بیکاری شده است.
وفاق و همدلی نرخ بیکاری استان را کاهش داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی با حضور در استودیوی خبری شبکه زاگرس کرمانشاه با اعلام اینکه مهمترین عامل در کاهش نرخ بیکاری در استان برنامه ریزی و تدوین سند اشتغال و هچنین وفاق و همدلی در اجرای این سند بوده است،گفت: این روند رو به بهبود نشان می‌دهد که دستگاه‌های استان تعهدشان در سند اشتغال که سال ۹۷ تنظیم شده است را خوب انجام داده اند و اراده مدیریت ارشد استان در حرکت بر مبنای این سند خواهد بود.

وی همچنین بیان کرد: طبق سند اشتغال استان باید سالانه ۲.۵ درصد از نرخ بیکاری استان کاهش پیدا کند و برای تحقق این هدف امسال باید بیش از ۴۷ هزار شغل ایجاد کنیم که خوشبختانه تاکنون 100 درصد این هدف محقق شده است.

حسن عزیزی  افزود: با برنامه ریزی های انجام شده  ۷۵۰ میلیارد تومان از اعتباراتی که برای استان در نظر گرفتن تخصیص یافت و مطابق برآورد‌ها کاهش هر یک درصد از بیکاری حدود هفت هزار ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید نیاز دارد.

مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه با کاهش سه درصد دیگر از نرخ بیکاری استان به میانگین کشوری نزدیکتر خواهیم شد، گفت: این اهداف دست یافتنی است و با کار مضاعف می توانیم حتما به میانگین کشوری نزدیکتر شویم به طوری که  هم اکنون هم برای کاهش نرخ بیکاری دو تا سه برابر متوسط کشوری تلاشها ادامه دارد تا این نرخ کاهش بیشتری داشته باشد .

همچنین بر اساس گزارش مرکز آمار ایران که در آن به کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال ۹۸ حکایت دارد و نشان می‌دهد نرخ بیکاری در این استان غربی کشور برای نخستین بار در ۱۰ سال اخیر به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

براساس طرح آمارگیری نیروی کار که به تازگی منتشر شده، نرخ بیکاری در پاییز امسال به عدد ۹.۴ درصد رسیده که نسبت به پاییز سال گذشته ۱.۲ درصد کمتر شده است.

گزارش‌های منتشر شده می‌گویند، نرخ بیکاری کرمانشاه در سال ۱۳۸۹ با ۱۴.۵ درصد به کمترین فاصله با میانگین کشوری رسید .

۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۳,۱۱۷
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,گفتگوی خبری,نرخ بیکاری کرمانشاه,سند اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید