با اجرای طرح ۲۸ مخزن نفتی؛

۱۰ هزار نیروی جویای کار در اهواز جذب می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلام کرد: در اجرای طرح ۲۸ مخزن نفتی- که بخشی از آن در شهرستان اهواز قرار دارد - ۱۰ هزار نیروی جویای کار به درخواست مجری طرح جذب می شوند.
۱۰ هزار نیروی جویای کار در اهواز جذب می شود


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری های متعدد و نشست هایی که با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مجری و تیم طرح نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفت خیز جنوب (طرح ۲۸ مخزن) برگزار کردیم، جذب ۱۰ هزار نیروی کار مورد نیاز این بخش به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان سپرده شد که این اداره نیز آن را به موسسات کاریابی واگذار می کند.
وی از فعالیت ۶ موسسه کاریابی در اهواز خبر داد و افزود: جذب بخشی از نیروهای طرح ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در شهرستان اهواز از طریق این کاریابی ها انجام می شود.
غمگین حمایت از موسسات کاریابی ها را وظیفه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان دانست و گفت: دولت بیش از ۱۵ سال پیش تصمیم‌ گرفت بخشی از وظایف را برای کاهش تصدی گری به کانون های کاریابی واگذار کند و ارجاع جذب نیرو شرکت ها به موسسات کاریابی یکی از حمایت های خوب از این مراکز است.
وی ادامه داد: در جلسه ای با مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مقرر شد جذب نیرو از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و از طریق معرفی به کاریابی ها انجام شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اضافه کرد: اسامی ۶ موسسه کاریابی در اهواز و در سایت اداره کار ذکر شده و به گفته مجری طرح توسعه ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ۱۰ هزار نفر از طریق این طرح جذب خواهند شد که به زودی مراحل آن آغاز می شود.
وی یادآور شد: جلسه ای نیز با ۶ کانون کاریابی فعال در سطح اهواز برای بررسی مسایل و جزییات مربوط به جذب ۱۰ هزار نیرو تشکیل شد.
غمگین تصریح کرد: در جلسه ای که با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داشتیم مقرر شد: حتی اگر قصد جذب فرزند خود را در این طرح داشتند از طریق موسسه کاریابی به آن ها معرفی شوند و حتی یک نفر جذب نیرو در حوزه طرح ۲۸ مخزن نداشته باشند تا در معرفی ها عدالت انجام شود چرا که کاریابی ها بر اساس بانک‌ اطلاعاتی از معرفی نیروی ناکارآمد جلوگیری می‌کنند و به این صورت شاهد بهره وری بیشتر خواهیم بود.
وی افزود: معرفی ها از مراکزی به جز کاریابی ها کارشناسانه نیست و حتما باید از طریق کاریابی ها انجام شود تا اثر آن در جامعه تولید، افزایش بهره وری طرح و جذب بیکارانی که نیاز آن مجموعه است دیده شود.

۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۳۳,۱۴۷
کلیدواژه ها: نیروی جویای کار,اهواز,جذب کار,کاریابی ها,اجرای طرح ۲۸ مخزن نفتی,ارسلان غمگین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید