مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز مطرح کرد:

اجرای پروژه اشتغال مهارت‌محور نیازمند حمایت مسئولان البرز

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز گفت: اجرایی شدن پروژه اشتغال مهارت‌محور نیازمند حمایت همه‌جانبه مسئولان استان است.
اجرای پروژه اشتغال مهارت‌محور نیازمند حمایت مسئولان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان البرز ،تقی غیاثی‌تبار در دیدار با امام جمعه و فرماندار اشتهارد که با هدف تبیین و تشریح طرح مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان به عنوان پالایه اشتغال شهرک‌های صنعتی و پروژه اشتغال مهارت‌محور برگزار شد، اظهار کرد: طرح پالایه اشتغال شهرک‌های صنعتی و پروژه اشتغال مهارت‌محور یکی از مهمترین طرح‌های سازمان فنی و حرفه‌ای است که برنامه‌های ویژه‌ای برای اجرایی شدن آن صورت گرفته است.

وی بیان کرد: حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه مسئولان شهرستان به ویژه واحدهای صنعتی شهرستان برای اجرایی شدن این با هدف تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز و ارتقای مهارت شاغلین واحدهای صنعتی از طریق مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد یکی از خواسته‌های اصلی ماست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با اشاره به طولانی شدن زمان و عدم اقدامات لازم در خصوص تصمیمات اتخاذ شده قبلی با فرمانداری اشتهارد و گذشت مدت زمان دو سال از زمان توافقات قبلی، به برنامه‌ریزی و تصمیمات جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای بهره‌گیری از امکانات موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد اشاره کرد و افزود: این اداره‌کل ملزم به اجرای برنامه‌ها و دستورات ابلاغی از ستاد سازمان است و با توجه به جلسات متعدد مدیران و کارشناسان در سطح کشور و استان، طرح‌ها و برنامه‌های جدیدی برای توسعه آموزش‌های مهارتی در سطح شهرستان خواهیم داشت.

غیاثی‌تبار خاطرنشان کرد: از امکانات، فضا و تجهیزات مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد برای برنامه‌های ملی و استانی با محوریت اشتغال و هدایت نیروی ماهر و متخصص مورد نیاز صنایع و بازار کار به سمت اشتغال پایدار بهره‌مند خواهیم شد و برای این مهم بیش از پیش نیازمند همکاری و همراهی مسئولین شهرستان، به‌ویژه امام جمعه شهرستان هستیم.

لزوم همکاری بسیج با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود داوودی امام جمعه اشتهارد نیز گفت: همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط در شهرستان، بسیج و گروه‌های جهادی برای استفاده از تمام ظرفیت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اشتهارد، تشکیل جلسات کارشناسی با حضور مسئولین آموزش فنی و حرفه‌ای استان، فرمانداری شهرستان اشتهارد و صنایع و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود به روند مهارت‌افزایی شاغلان و کارجویان سرعت بخشیم و این امر را به عنوان یک وظیفه هدف‌گذاری کنیم.

مسعودی تصریح کرد: این شهرستان ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های صنعت و تولید دارد و به همین دلیل نیازمند نیروی کار متخصص است که فنی و حرفه‌ای می‌تواند در این زمینه اقدامات بسیار زیادی را انجام دهد.

شایان ذکر است، مقرر شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر اشتهارد به تشریح برنامه‌ها، فعالیت‌ها و دستاوردهای آموزش فنی و حرفه‌ای بپردازد.

 

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۳,۱۵۳
کلیدواژه ها: اجرای پروژه اشتغال مهارت‌محور,حمایت مسئولان البرز,تقی غیاثی تبار,مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید