با حضور مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی مطرح شد:

پیشنهاد رفع مشکلات زیمنس شیراز در سطح ملی

بازدید از کارخانجات مخابراتی ایران زیمنس در شیراز با طرح پیشنهاد بررسی مشکلات بانکی این واحد تولیدی باسابقه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور و حتی در صورت نتیجه ندادن طرح در جلسه اقتصادی سران 3 قوه همراه بود.
پیشنهاد رفع مشکلات زیمنس شیراز در سطح ملی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس از کارخانجات مخابراتی ایران زیمنس در شیراز بازدید کرد.
کریم یاوری،مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این بازدید،خدمت به عرصه تولید و بنگاه های اقتصادی را در شرایط کنونی امر مهمی دانست و گفت: رفع مشکلاتی که اکنون زیمنس با آن مواجه است از چند طریق ممکن خواهد بود.
کریم یاوری افزود: طرح موانع کنونی پیش روی این واحد تولیدی باسابقه که اغلب در حوزه بانکی است در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور باید با جدیت دنبال شود.
وی ادامه داد: در صورت عدم نتیجه و رفع نشدن مشکلات این کارخانه این ظرفیت وجود دارد که با تصویب اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، مشکلات این واحد تولیدی در جلسه اقتصادی سران قوا مطرح و برای رفع آن چاره اندیشی شود.
مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود گفت: ظرفیت اشتغالزایی زیمنس بسیار بیشتر از وضعیت کنونی است و این واحد تولیدی قادر است برای بیش از 4 هزار نفر بصورت مستقیم  شغل ایجاد کند در صورتی که اکنون به دلیل موانع و مشکلات پیش روی این واحد با کمتر از 10 درصد ظرفیت و اشتغال حدود 400 نفر مشغول به فعالیت است.
رفع مشکلات تولید مهمترین ضرورت کنونی
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در حاشیه این بازدید گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی مهمترین نیاز اقتصادی کنونی کشور و استان است.
سهراب مختاری افزود: زیمنس ظرفیت ممتازی نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور و منطقه است و این درخواست اکنون وجود دارد که رفع این موانع با جدیت در پایتخت دنبال شود.
وی ادامه داد: این واحد تولیدی ظرفیت ممتازی برای کشور است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه زیمنس ظرفیت ایجاد 4 تا 5 هزار شغل را دارد گفت: کمک به راه اندازی خط تولید و توسعه این واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی نیز می تواند به ایجاد اشتغال پایدار بیانجامد.
وی با اشاره به برخی مطالبات کارگران زیمنس که از گذشته وجود داشته تاکید کرد: به مشکلات کارگران این واحد تولیدی و سایر کارخانجات باید با نگاه انسان دوستانه و اجتماعی نگریست و پیاده سازی این نوع نگاه موضوع مهمی است که باید در فرهنگ کار بیشتر به آن توجه شود.
بازگشت 30 کارخانه به چرخه تولید در فارس
مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر استان فارس نیز در این نشست کارخانجات و واحدهای تولیدی را آبروی این استان عنوان کرد و افزود: تمام تلاش مجموعه سپاه استان و بسیج کارگری برای رفع مشکلات واحدهای تولید بکار گرفته خواهد شد.
سرگرد پاسدار محمد جواد مختاری گفت: رفع مشکلات حوزه کارگری و کارفرمایی با جدیت در دستورکار قرار دارد تا موانع پیش روی تولید رفع شود.
وی ادامه داد: اغلب مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه بانکی است و لازم است درسطح ملی در این باره چاره اندیشی شود.
مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر استان فارس بیان کرد: 51 کارخانه در سطح این استان به دلیل مشکلات بانکی به تملک بانک درآمده بود که با انجام اقدامات لازم بین دستگاه های اجرایی و مدیریت این موضوع اکنون بخش زیادی از این واحدها رفع مشکل شده و به چرخه تولید بازگشتند و این تعداد به 21 مورد کاهش یافت که ضرورت دارد موانع این تعداد کارخانه نیز مرتفع شود.
مشکلات بانکی،گلوگاه مجموعه ای با نیم قرن سابقه
رئیس هیات مدیره زیمنس نیز در ابتدای این بازدید گفت: این کارخانه بیش از 50 سال سابقه فعالیت دارد و اکنون 400 نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.
جمشید آقایی با بیان اینکه این مجموعه واحدی بورسی است که بیشتر سهام آن در اختیار عموم قرار دارد افزود: محصولات مورد نیاز صنعت مخابرات و الکترونیک کشور در این واحد تولید می شود.
وی ادامه داد: طرح توسعه این کارخانه ترسیم و این امکان وجود دارد که خط تولید باطری و مودم نیز سریعا در این مجموعه ایجاد شود.
رئیس هیات مدیره زیمنس مشکل اصلی این واحد تولیدی را در حوزه بانکی برشمرد و گفت: در این شرکت پتانسیل رفع این مشکلات وجود دارد اما نیاز است که در سطوح بالاتر نیز حمایت هایی از این مجموعه صورت پذیرد.
وی با بیان این که 3 فقره تسهیلات بانکی اکنون به گلوگاهی برای این کارخانه تبدیل شده است اظهار کرد:  تنها در یک مورد از این تسهیلات ،بانک عامل رقمی معادل 105 میلیارد تومان را اضافه بر مقررات سیستم بانکی محاسبه کرده است که این درخواست وجود دارد که این بانک ها فقط به عمل به دستورالعمل‌های بانک مرکزی ملزم شوند.
۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۳,۱۷۸
کلیدواژه ها: پیشنهاد,رفع,مشکلات,زیمنس,شیراز,در,سطح,ملی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید