مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: ۷۳ هزار نفر در استان فارس بیمه بیکاری دریافت کردند

اقدامات انجام شده فارس در ۳ بخش حوزه اشتغال در روزهای اخیر مورد تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.
برتری فارس در حوزه اشتغال تقدیر وزیر و استاندار را در پی داشت
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس گفت: اقدامات انجام شده فارس در ۳ بخش حوزه اشتغال در روزهای اخیر مورد تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: فارس در حوزه اشتغال روستایی و عشایری رتبه برتر کشور را بدست آورد بدین نحو که فارس با ۴۵۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در این بخش رتبه اول در معرفی و رتبه سوم در پرداخت را در سطح کشور به دست آورده است.
وی اظهار کرد: در حوزه طرح های ملی اشتغالزایی شامل مشوق های بیمه ای فارس با هزار و ۹۵۸ قرارداد در بخش فارغ التحصیلان دانشگاهی با ۵ هزار و ۸۳۸ قرارداد و در حوزه تشکیل ۳۷۳ روستا تعاون این استان در سطح کشور رتبه اول را به دست آورده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فارس در حوزه صیانت از اشتغال کارگران نیز رتبه برتر کشور شناخته شده،گفت: در فارس به ۷۳ هزار نفر در ایام کرونا بیمه بیکاری پرداخت شد.
مختاری ادامه داد: بسیاری از کارگاه ها از شیوع کرونا آسیب جدی دیدند که در این راستا ۴۸۹ میلیارد تومان اعتبار به ۲۹ هزار و ۷۲۱ کارفرما پرداخت شد که در حوزه پرداخت تسهیلات کرونا در کشور مقام چهارم به فارس رسید.
وی اضافه کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات کرونا سهیمه فارس ۷۰۰ میلیارد تومان است که باید بانک ها در پرداخت تسهیلات باقیمانده تلاش مضاعفی کنند.
مختاری با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و رسانه،ورزش و جوانان و گردشگری نیز هنوز فرصت ثبت نام برای بهره از تسهیلات کرونا وجود دارد،گفت: به دلیل تلاش کارفرمایان و همکاری کمک تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی  و مدیریت خوب ستاد استانی کرونا تنها ۱۱ نفر کارگر در سطح استان از کرونا فوت کردند.
وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: در بهمن ماه سال گذشته ۷۵۴ هزار و ۵۵۷ بیمه شده در این استان وجود داشت که در پی شیوع کرونا بخش زیادی از این افراد از کار بیکار شدند که در تیرماه ۹۹ بعد تلاش های صورت گرفته تعداد بیمه شدگان این استان به ۷۴۲ هزار و ۷۴۶ نفر بیمه شده رسید و این تعداد در آبان ۹۹ به رغم این که هنوز ۸۳۷ کارگاه احیا نشده به رقم ۷۶۷ هزار نفر بیمه شده افزایش یافت که نشان از  رشد ۱ درصدی دارد که این موضوع دستاوردی ممتاز در این ایام شیوع کرونا است.
۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۳,۱۸۸
کلیدواژه ها: برتری,فارس,در,حوزه,اشتغال,تقدیر,وزیر,و,استاندار,را,در,پی,داشت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید