مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

تقویت مراکز کاریابی موجب کاهش آمار بیکاری و رعایت عدالت می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: با تقویت کاریابی ها مراحل جذب نیرو نظام مند و هدفمند خواهد شد و آمار بیکاری کاهش یافته و عدالت در جذب نیرو رعایت می شود.
تقویت مراکز کاریابی موجب کاهش آمار بیکاری و رعایت عدالت می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در نشست با مسئولین دفاتر مراکز شغلی و کاریابی های شهرستان اهواز، اظهار کرد: بر اساس گزارش سامانه "سابک" در ۹ ماه سال جاری، هشت هزار و ۲۴۶ نفر جویای کار در مراکز کاریابی ثبت نام کرده اند و پنج هزار و ۳۸۵ فرصت شغلی نیز توسط کاریابی ها کسب شده است که از این تعداد سه هزار و ۷۴۷ نفر به این فرصت های شغلی معرفی شدند و در نهایت یک هزار و ۶۷۳ نفر جذب کارگاه ها شده اند.
وی افزود: آمار موجود در سامانه "سابک" واقعی نیست و کاریابی ها به دلایلی از جمله پرداخت مالیات از ثبت اطلاعات کامل کارجویان خودداری می کنند. البته این دلایل برای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل قبول نیست و مسوولان کاریابی ها موظف هستند همه اطلاعات فرصت های شغلی و کارجویان را وارد سامانه "سابک" کنند.
غمگین تاکید کرد:  با تقویت کاریابی ها مراحل جذب نیرو نظام مند و هدفمند خواهد شد و آمار بیکاری کاهش یافته و عدالت در جذب نیرو رعایت می شود.
وی خاطر نشان کرد: با اعمال حاکمیت قانون توانستیم فاصله زیادی را که میان اداره کار و شرکت ها و مراکز صنعتی ایجاد شده بود کاهش دهیم و به یک ارتباط دو سویه موثر تبدیل کنیم.
غمگین با اشاره به اقدام اخیر شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای جذب ۱۰ هزار نیروی کار در شهرستان اهواز که بخشی از پروژه ۲۸ مخزن نفتی در اهواز است و جذب آنها به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سپرده شده است است گفت: در جلسه ای که با حضور مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مجری طرح ۲۸ مخزن نفتی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان برگزار شد، مراحل جذب این نیروها به ۶ مرکز کاریابی شهرستان اهواز که زیر نظر اداره کل فعالیت می کنند واگذار شد.
وی این اقدام موثر را نتیجه اعمال حاکمیت قانون و تقویت جایگاه قانونی اداره کل عنوان کرد و گفت: باید در تقویت این ارتباط دو سویه تلاش کنیم و مراکز کاریابی با ارایه برنامه های مدون، دقیق و کارشناسی شده در مسیر رشد و تعالی هر چه بیشتر این اداره کل و افزایش فرصت های شغلی و کاهش آمار بیکاری در جامعه تلاش کنند.
وی در پایان با اشاره به عملکرد ۹ ماه سال جاری مراکز کاریابی شهرستان اهواز و با توجه به فرصت های شغلی زیادی که وجود دارد، گفت: باید علل جذب نشدن نیرو توسط کاریابی ها مشخص و آسیب شناسی شود تا روند کند جذب نیرو سرعت گیرد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۳۳,۲۰۴
کلیدواژه ها: تقویت, مراکز کاریابی,کاهش آمار بیکاری,عایت عدالت,سامانه "سابک"

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید