صندوق بازنشستگان خراسان شمالی کالا کارت در اختیار اعضا قرار می‌دهد

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: این صندوق «کالا کارت» در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه به ۱۲ هزار عضو خود می‌دهد تا با آن اقلام مورد نیاز را خریداری کنند.
صندوق بازنشستگان خراسان شمالی کالا کارت در اختیار اعضا قرار می‌دهد

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، رضا فیضی نژاد اظهار کرد: در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی و ارائه طرح های رفاهی به بازنشستگان زیر پوشش صندوق در استان از بهمن ماه سال جاری به مدت یکسال طرح کالا کارت در قالب تفاهم نامه دو جانبه با بانک قرض الحسنه مهر ایران اجرا می شود.

وی افزود:در قالب این طرح تسهیلات اعتباری برای خرید اقساطی کالا و خدمات به صورت قرض الحسنه و با کارمزد تا چهار درصد تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد و صندوق از محل کسر حقوق، ضمانت وام را بر عهده می گیرد.

فیضی نژاد افزود: مدت بازپرداخت با دوره ۶، ۹ و ۱۲ ماهه و با کارمزد ۲، سه و چهار درصد است که با هماهنگی با بانک عامل قابل تمدید نیز است.

وی گفت: هر یک از بازنشستگان به منظور دریافت تسهیلات قرض الحسنه کالا کارت، باید نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز تشکیل پرونده تسهیلاتی مطابق با قوانین بانک مرکزی اقدام کنند.

وی افزود: متقاضی تسهیلات کالا کارت باید در مدت یک ماه پس از دریافت کارت نسبت به خرید اقدام کند. 

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: ۱۲ هزار و ۲۲۵ بازنشسته عضو این صندوق هستند که با اجرای قانون همسان‌سازی حقوق، ماهانه ۶۵۵ میلیارد ریال دریافت می‌کنند.

فیضی نژاد بیان کرد: قبل از اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان، میزان پرداختی ماهانه به این قشر در استان ۴۲۳ میلیارد ریال در ماه بود.

وی با بیان این که ۶۷ درصد اعضای این صندوق مرد و ۳۳ درصد زن هستند، افزود: هشت هزار و ۱۸۴ نفر بازنشسته مرد و چهار هزار و ۵۵ نفر بازنشسته زن عضو صندوق بازنشستگی خراسان شمالی هستند و هم اینک حق بیمه ۱۴ هزار و ۷۷۰ نفر نیروی رسمی، شامل کارکنان ادارات و سازمان ها، به این صندوق واریز می شود.

مدیر صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: در ۹ ماهه امسال سه هزار و ۵۸۸ فقره وام قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی به اعضای این صندوق پرداخت شده است و علاوه بر این تا پایان امسال نیز هزار و ۳۶۳ فقره وام دیگر به آنان پرداخت خواهد شد.

فیضی نژاد با بیان این که ماهانه به طور متوسط این تسهیلات شامل حال ۳۵۰ نفر می شود، اظهارکرد: تلاش می کنیم تا بخشی از مشکلات موردی این قشر با پرداخت تسهیلات برطرف شود.

وی در خصوص طرح یاری نیز گفت: در قالب این طرح مبلغ ۱۲ میلیون ریال به کارت حقوق بازنشستگان واریز می شود و وام های ۵۰۰ میلیون ریالی نیز برای خرید کالای خانگی با سود ۱۰ درصد و اقساط پنج ساله در اختیار این قشر قرار می گیرد.

۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۳,۲۱۵
کلیدواژه ها: صندوق بازنشستگی خراسان شمالی,کالا کارت,تسهیلات قرض الحسنه,طرح های رفاهی بازنشستگان,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید