پرداخت 5 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون ۵ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در لرستان به ۲۰۰ طرح پرداخت شده است.
پرداخت 5 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب  در رابطه با پرداخت تسهیلات جهت ایجاد مشاغل خانگی در لرستان اظهارکرد: در بحث مشاغل خانگی برای سال 99 مبلغ شش میلیارد و 600 میلیون تومان به استان لرستان اختصاص یافت.

وی افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی که مجوز صادر می‌کنند توانستیم 358 طرح مستقل و پشتیبان را برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل استان معرفی کنیم که تاکنون 5 میلیارد تومان به تعداد  200 طرح و  اشتغال 700 نفر پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه تسهیلات مابقی طرح‌ها نیز از سوی بانکها در حال پرداخت است، عنوان کرد: اکثر طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است که تقریبا برای این نوع طرح‌ها حدود 80 درصد پرداختی داشته‌ایم.

وی اشاره به اینکه طرح‌های الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با همکاری و هماهنگی جهاد دانشگاهی پرداخت می‌شود، گفت : پیش از این یک تفاهمنامه در راستای آموزش و توانمندسازی، اتصال این مشاغل به بازار با جهاد دانشگاهی منعقد شده است و اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری جهاد دانشگاهی انجام می‌گیرد.

آشتاب با بیان این که تسهیلات مشاغل خانگی قرض الحسنه است و کارمزد آن 4 درصد است، تصریح کرد: یکی از زمینه‌های مشارکت مردم در اقتصاد، کسب و کار مشاغل خانگی است که زمینه اشتغال افراد بیکار، زنان سرپرست خانوار و خانه دار را فراهم می‌کند.

وی در رابطه با ثبت نام متقاضیان جدید نیز خاطرنشان کرد: سامانه مشاغل خانگی باز است و افراد متقاضی می‌توانند ثبت نام کنند و در نوبت قرار گیرند.

۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸
کد خبر : ۲۳۳,۲۵۲
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی,تسهیلات قرض الحسنه,اشتغال,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید