سومین جلسه کارگروه مسکن کارگری استان مرکزی برگزار شد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: طرح تامین مسکن برای کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نگاه ویژه ای در عملیاتی شدن آن دارد در استان مرکزی در حال پیگیری است.
سومین جلسه کارگروه مسکن کارگری استان مرکزی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ،محمد تقی آبایی، در سومین جلسه کارگروه تامین مسکن کارگری استان گفت: بحث مسکن یکی از موضوعات مهم کارگران است. با توجه به افزایش چشمگیر اجاره بهاء اکثر کارگران نه تنها توان خرید مسکن را ندارند, بلکه برای اجاره نشینی هم با مشکل روبرو هستند. به اعتقاد نمایندگان کارگران حداقل ۵۰ درصد حقوق کارگران صرف هزینه های اجاره بها می شود. همین مسئله باعث می شود که کارگران در بقیه هزینه های زندگی با مشکل روبرو شوند.
وی ادامه داد :طبق اصل ٣١ قانون اساسی و نیز ماده ١٤٩ قانون کار و آئین نامه اجرایی آن در خصوص مسکن کارگری تکالیفی برای تأمین مسکن برعهده جامعه کارفرمایی و دولت در تبصره‌های یک و دو این ماده پیش‌بینی شده است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا تفاهم نامه مشترک میان وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی با هدف ایجاد ٢٠٠ هزار واحد مسکونی جهت تامین مسکن خانواده های کارگری ، بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی فاقد مسکن براساس نیازمندی های احصاء شده وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی با بهره مندی کامل از ظرفیت ها ، زمین ومنابع مالی موجود درسطح کشور منعقد کرده است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در این جلسه که با حضور نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی، تامین اجتماعی، معاونت عمرانی استانداری، خانه کارگر و کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان تشکیل شد به بررسی راهکارهای موجود به منظور اقدام سریع در خصوص تامین مسکن گروه‌های هدف تفاهم‌نامه پرداخته شد ..
 
گفتنی است: هفت هزار متقاضی مسکن کارگری طرح اقدام ملی مسکن تاکنون در استان مرکزی ثبت نام کرده‌اند که از مجموع هفت هزار نفر متقاضی این طرح در استان، ۶ هزار و ۸۰۰ نفر را مشمول شناخته شده‌اند که باید نسبت به واریز وجه در مرحله اول و تکمیل موجودی اقدام کنند.


۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۲۷
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۳,۲۵۵
کلیدواژه ها: مسکن کارگری,استان مرکزی,محمد تقی آبایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید