مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

مراکز بازتوانی می توانند مسیر بازگشت معتادان را به جامعه تسهیل کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان مراکز بازتوانی را تسهیل کننده مسیر بازگشت معتادان به جامعه برشمرد.
مراکز بازتوانی می توانند مسیر بازگشت معتادان را به جامعه تسهیل کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در حاشیه گشایش مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان اروند آبادان-  به صورت ویدئو کنفرانس و همزمان با افتتاح ۲۳ مرکز دیگر در کشور با حضور "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در خوزستان با حضور مدیران کل بهزیستی، آموزش فنی و حرفه ای استان، نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی برگزار شد- اظهار کرد: این مرکز با بهره گیری از بهترین کارشناسان و متخصصان با روش های کاملا علمی در خدمت آسیب دیدگان و مبتلایان به اعتیاد است.
رییس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خوزستان افزود: این مجموعه با مساحت چهار هزار و ۳۶ مترمربع و زیربنای۹۱۳ متر مربع و ظرفیت نگهداری ۶۰ نفر به بهره برداری رسیده است. معتادان در مدت حضور شبانه روزی در این مرکز، مهارت های حرفه آموزی را در بعضی رشته ها از جمله بلوک زنی، قالیبافی، برق صنعتی و.. آموزش می بینند.
وی طول درمان معتادان مراجعه کننده به این مرکز را یک سال عنوان کرد و گفت: طول مدت سم زدایی معتادان در این مرکز ۱۵ روز است. معتادان در این مرکز به مدت چهار ماه به صورت شبانه روزی نگهداری می شوند و هشت ماه نیز مراقبت بعد از خروج انجام می شود که در این مدت دو روز در هفته را در مرکز حضور یافته و خدمات روانشناسی و مددکاری دریافت می کنند.
غمگین گفت: در پایان طول درمان مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال کمک هزینه با تسهیلات ۴ درصد به معتادان بهبود یافته تعلق می گیرد؛ ضمن این که به کارفرمایانی که از افراد بهبود یافته این مرکز در کارگاه های خود جذب کنند مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
وی اظهار امیدواری کرد که روزی فرا برسد که سایه شوم اعتیاد از سر جامعه دور شود و در هیچ خانواده ای فرد معتادی دیده نشود چرا که تک تک افراد جامعه می توانند با سلامتی و امید آینده سازان این مملکت اسلامی باشند.
غمگین ادامه داد: کسانی که در حوزه های کار آفرینی و اشتغال فعالیت می کنند باید با تلاش مضاعف و فراهم کردن شرایط توانمند سازی و آموزش فنی و حرفه ای جوانان از گرایش آنها به سوی مواد مخدر جلوگیری کنند و اگر مبتلا هستند مسیر بازگشت آن ها را به کانون های گرم خانواده و جامعه فراهم‌ کنند.

۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۳۳,۲۹۵
کلیدواژه ها: مراکز بازتوانی,بازگشت معتادان به جامعه,گشایش مرکز جامع, درمان و بازتوانی معتادان, اروند آبادان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید