مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در قزوین افتتاح شد

مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان قزوین تحت عنوان مرکز نور امید با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسوولان استانی بطور ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.
مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در قزوین افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،همزمان در مراسم ویدیو کنفرانسی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان قزوین تحت عنوان مرکز نور امید  و جمعی از مسوولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت ، این مرکز یکی از ۲۴ مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان کشور مربوط به سازمان بهزیستی بود که امروز به شکل ساختمان این مرکز از سوی اداره کل بهزیستی استان قزوین تخصیص یافته و تجهیزات آن نیز از سوی خیران تامین شده و خدمات آن نیز برای ارایه به معتادان به بخش خصوصی برون سپاری شده است.

این مرکز ظرفیت پذیرش و نگهداری ۶۰ معتاد را داراست و هم اکنون در بدو فعالیت خود ۳۰ مددجو را پذیرش کرده است.

سم زدایی و مداخلات اجتماعی و روانی و بازتوانی و حرفه آموزی معتادان از جمله خدمات این مرکز به شمار می رود.

معتادان در این مرکز ۱۲ ماه اقامت دارند که چهار ماه آن در قالب بستری و ارایه خدمات سم زدایی و مداخلات اجتماعی و روانی است و هشت ماه نیز خدمات سرپایی در قالب حرفه آموزی است که آنان را آماده بازگشت به جامعه می کند.

بخش زیادی از هزینه نگهداری معتادان در این مرکز به شکل پلکانی از سوی سازمان بهزیستی به شکل یارانه تامین می شود و بخش کمی نیز از سوی بیماران پرداخت می شود.

بهزیستی برای نگهداری هر بیمار معتاد در این مرکز ماهانه ۱۵ میلیون ریال یارانه اعطا می کند.

محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین، عیسی قبادی معاون هماهنگی اقتصادی استاندار، رضا گروسی مدیرکل تعاون،کار روفاه اجتماعی استان ،علیرضا وارثی مدیر کل بهزیستی استان و علی رحمانی رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در آئین بهره برداری از این مرکز حضور داشتند.

۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۹
کد خبر : ۲۳۳,۳۰۵
کلیدواژه ها: مرکز درمان, بازتوانی معتادان, قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید