فراهم شدن زمینه اشتغال بیش از 500 نفر با طرح یارانه دستمزد در هرمزگان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:​ تاکنون بیش از​ 500 فرصت شغلی در استان در راستای اجرای طرح یارانه دستمزد ایجاد شده است.
فراهم شدن زمینه اشتغال بیش از 500 نفر با طرح یارانه دستمزد در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"هادی ابراهیمی" افزود: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان، دولت وجهی را به عنوان یارانه به کارفرمایان متقاضی دارای شرایط پرداخت می کند.

وی اظهار کرد:  در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در بنگاههای اقتصادی استان، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

وی افزود: نیروی کار باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر ( اولویت با دانش آموخته دانشگاهی)، حداکثر 37 سال ( برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف 45 سال است)، باشد تا بتواند از مزایای این طرح استفاده کند.

ابراهیمی اضافه کرد: کارگاه باید دارای مجوز از دستگاه اجرایی و کد بیمه کارگاهی تامین اجتماعی باشد و همچنین در زمان اجرای برنامه یارانه دستمزد نیز فعال باشد تا بتواند از مزایای طرح بهره مند شود.

کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقاء تولید داخلی وبنگاههای بخشهای تعاونی و خصوصی به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا از اهداف اصلی این طرح است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت pyd.mcls.gov.ir جهت ثبت نام اقدام کنند

 

 

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۱۱
کد خبر : ۲۳۳,۳۲۵
کلیدواژه ها: طرح یارانه دستمزد,حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان,پایداری تولید و اشتغال،هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید