مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در کرمانشاه:

حمایت ویژه صندوق کارآفرینی امید از طرح های فرآوری محصولات کشاورزی و لبنی

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور در سفر به استان کرمانشاه و در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سنقر از اعلام آمادگی صندوق کارآفرینی امید در تامین مالی و حمایت ویژه از طرح های فراوری محصولات کشاورزی به خصوص تخمه و نخود و نیز محصولات لبنی شهرستان خبر داد
حمایت ویژه صندوق کارآفرینی امید از طرح های فراوری محصولات کشاورزی و لبنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، اصغر نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سنقر با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا نماینده مردم شهرستان ، فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد، از اعلام آمادگی صندوق کارآفرینی امید در تامین مالی و حمایت ویژه از طرح های فرآوری محصولات کشاورزی به خصوص تخمه و نخود و نیز محصولات لبنی شهرستان خبر داد .

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: تخمه سنقر دارای شهرت ملی و جزء مزیت های منطقه ای شهرستان محسوب می شود که حمایت از آن نه تنها باعث ایجاد اشتغال می شود بلکه به عنوان کشانه تولید باعث ترغیب و تشویق سایر فعالین این حوزه برای راه اندازی محصولات مکمل خواهد شد که این ارزش افزوده بیشتری نسبت به خام فروشی این محصول دارد .

وی با اشاره به پتانسیل های دامپروری شهرستان افزود: صندوق در تامین مالی از طرح های فرآوری محصولات لبنی در کنار تولید کنندگان این طرح ها خواهد بود.

نوراله زاده در خصوص موضوع فرش دستباف شهرستان کلیایی گفت: فرش کلیایی دارای برند جهانی  است  و صندوق در تامین مالی شرکت های  تعاونی تولید کنندگان فرش دستباف روستایی سنقر با ساز و کار مشخص و چارچوبی خاص  حمایت خواهد کرد.

وی در خصوص ادامه همکاری صندوق با فعالان این حوزه نیز گفت: پیشنهاد می کنم که عملیات مالی شرکت در صندوق متمرکز شود تا بتوان در آینده از خط اعتباری خرید محصولات تولیدی و رونق بازار فروش نیز استفاده  شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در خصوص حوزه گردشگری اظهارکرد: شهرستان سنقر با توجه به اقلیم خوب و وجود 2 سد قشلاق و جامیشان، طرح ساخت مجتمع گردشگری حاشیه سد جامیشان تسریع شود .

وی  از حمایت صندوق از طرح های حوزه صنایع دستی شهرستان که ظرفیت ایجاد، توسعه و اشتغال زایی دارند و به عنوان مزیت منطقه ای محسوب شود نیز خبر داد.

 

در ادامه این جلسه حمایت از واحد های صنعتی شهرستان نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که مطرح شد که مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به حوزه حمایتی صندوق کارآفرینی امید در تامین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک و نهایتاً متوسط، حمایت از کسب و کارهای بزرگ نیازمند سرمایه در گردش را در حوزه اعتبارات بانکی و خارج از قوانین صندوق ذکر کرد و از حمایت کسب و کارهای صنعتی کوچک و متوسطی که در دوران آغاز فعالیت بوده و تاکنون تسهیلاتی دریافت نکرده اند خبر داد .

 

۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۳,۴۳۳
کلیدواژه ها: اصغر نوراله زاده,صندوق کارآفرینی امید,شکارگروه اشتغال شهرستان سنقر و کلیایی,حمایت صندوق کارآفرینی از طرح های فرآوری محصولات کشاورزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید