مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: ۷۱۶ کارگر بیکار شده گیلانی به چرخه اشتغال بازگشتند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به حوزه فعالیت و خدمت رسانی گسترده دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی استان، خدمات کارورزی، مشوق ها و معافیت های بیمه ای آن را تشریح کرد.
۷۱۶ کارگر بیکار شده گیلانی به چرخه اشتغال بازگشتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان  با اشاره به حوزه فعالیت و خدمت رسانی گسترده دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی استان، خاطرنشان کرد: هر کدام از این دستگاه های اجرایی دارای ظرفیت های بالایی در ارایه خدمت به مردم، نظیر برگزاری دوره های آموزشی و مهارت پروری، اورژانس اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی، پرداخت تسهیلات های حمایتی و... هستند که می توانند با تعامل نهادهای حمایتی و در راس آن حمایت فرمانداری نقش موثر در رشد و توسعه شهرستان ها ایفا کنند.

علیزاده با اشاره به دو طرح کارورزی، مشوق ها و معافیت های بیمه ای آن، این طرح ها را فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و خواستار اطلاع و توجه بیشتر کارفرمایان شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان  در جلسه شورای رفاه در فرمانداری بندرانزلی، اظهارکرد: در قالب طرح کارورزی و همچنین استفاده از کارگران بیکار شده دارای ۳۶ ماه حق بیمه چنانچه کارفرمایان این افراد و همچنین فارغ التحصیلان بیکار زیر ۳۵ سال را به خدمت بگیرند تا دو سال از پرداخت حق بیمه معاف بوده و پرداخت حق بیمه آنان برعهده وزارت تعاون خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خاطرنشان کرد: سهم گیلان از اجرای این طرح هزار و ۸۲ نفر بوده که از ابتدای امسال تا کنون ۷۱۶ نفر به چرخه اشتغال استان بازگشتند.

علیزاده همچنین به سهم ۷۲ نفری بندرانزلی و جذب ۴۷ نفر از این تعداد افراد بیکار در این شهر ساحلی اشاره کرد .


وی در بخش  پایانی به ارایه گزارش از عملکرد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بندرانزلی در بخش های مختلف نظیر جذب و پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، اشتغال شهرستان، آمار بیمه بیکاری و دیگر حوزه ها پرداخت.


۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۳۳,۵۵۰
کلیدواژه ها: رئیس شورای هماهنگی مدیران,خدمات کارورزی,مشوق ها,بیمه,گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید