مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین بر توجه ویژه به مشکلات تعاونی‌های مسکن قزوین تاکید کرد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌های مسکن قزوین به رغم تمامی مشکلات، نوسانات بازار و افزایش قیمت‌ها در رفع نیاز مسکن شهری موفق عمل کردند.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین بر توجه ویژه به مشکلات تعاونی‌های مسکن قزوین تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، رضا گروسی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌های مسکن قزوین به رغم تمامی مشکلات، نوسانات بازار و افزایش قیمت‌ها در رفع نیاز مسکن شهری موفق عمل کردند و گام‌های بلندی را برای خانه دار کردن بسیاری از شهروندان برداشته‌اند.
وی گفت : طی دهه‌های اخیر معضل بی ‌مسکنی به دلیل فقدان تناسب میان درآمدها و هزینه‌ها و تورم موجود در بازار مسکن به یکی از چالش‌های اصلی در بین اقشار کم‌ درآمد یا با درآمد ثابت، مانند کارگران و کارمندان تبدیل شده است.
وی افزود : در استان قزوین 630 تعاونی مسکن مجوز فعالیت دریافت کرده که 20 تعاونی فعال مسکن (مهر،خود مالک ،غیر مهر) مشغول به فعالیت هستند و درحال حاضر از تعهد 18 هزار واحد تعاونی های مسکن ، فقط 141 واحد باقی مانده است که تا پایان امسال پروژه های تعاونی مسکن مهر به اتمام خواهد رسید.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: در این میان تشکیل تعاونی‌های مسکن، یکی از راهکارهایی است که هر خانواده به منظور تهیه و تملک سرپناهی برای رهایی از رنج اجاره‌ نشینی و خانه به دوشی سالانه به عضویت آنها در می‌آیند تا آرزوی دست نیافتنی مالکیت مسکن را برای خود محقق کنند.

گروسی تصریح کرد: هنوز تا موفقیت کامل در تعاونی راه زیادی را پیش رو داریم و از اداره تعاون انتطار داریم آموزش‌های لازم را در خصوص تعاونی به صورت مستمر و منظم برگزار کند.
وی اضافه کرد: تعاون به عنوان یک پدیده مطلوب اقتصادی و اجتماعی، این ظرفیت را دارد تا در جمع آوری سرمایه‌های خرد و تشکیل سرمایه‌های بزرگ، توانمندسازی تک تک افراد جامعه به ویژه اقشار متوسط و کم درآمد موثر واقع شود و در ایجاد اشتغال فراوان، کاهش نرخ بیکاری، افزایش بهره وری و کاهش فقر و محرومیت ایفای نقش کند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۳۶
کد خبر : ۲۳۳,۶۷۷
کلیدواژه ها: رضا گروسی,مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین,مشکلات تعاونی‌های مسکن قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید