مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در زنجان:

بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار شناسایی شوند

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اولین مرحله در رسیدگی به بنگاه های اقتصادی مشکل دار شناسایی این دسته از بنگاه ها است.
بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار شناسایی شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، کریم یاوری در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت متبوع در استان که در محل اداره فنی و حرفه ای زنجان تشکیل شد ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و نیز گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، گفت: اگر قرار است اصلاحات و تغییراتی در قوانین و مقررات صورت پذیرد می بایست از این اصلاحات در جهت همراهی با تولید، صیانت از نیروی کار، پایداری بنگاه اقتصادی و توسعه و تثبیت اشتغال انجام گیرد.
یاوری ادامه داد : بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از بنگاه‌های اقتصادی مشکل دارد در کشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد: حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در مرحله نخست به عهده مالکان، سهامداران، کارفرمایان و مدیران بنگاه است و پس از آن سازمان ها و دستگاه های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره‌برداری مدیران بنگاه‌ها را در مسیر حل مشکلات یاری نمایند در صورت عدم حل مشکل موضوع می بایستی در دستور کار کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها که به ریاست استانداران و با حضور دستگاه‌ها و ادارات و سازمان‌های مسئول و مرتبط تشکیل می‌گردد مطرح و نسبت به خواسته کارفرمایان برای حل مشکلات اهتمام نمایند در صورت عدم حل مشکل موضوع از طریق رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و یا دبیرخانه کارگروه مستقر در ادارات کل صنعت معدن و تجارت استان ها به "ستاد ملی" تسهیل و رفع موانع تولید ارسال شود.
یاوری افزود: همه مشکلات موجود در بنگاه های اقتصادی مشکل دار فقط نقدینگی نیست. مشکلات این دسته از بنگاه ها به دو دسته "برون کارگاهی" و "درون کارگاهی" دسته بندی می شود.
وی  ادامه داد: از جمله مشکلات درون کارگاهی بعضاً اختلاف بین سهامداران و در مواردی هم سوء مدیریت است البته کمبود نقدینگی، بدهی معوق به بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی بالا بودن هزینه‌های تولید نیز از جمله مشکلات درون کارگاهی هستند.
وی افزود: مشکلات برون کارگاهی شامل تحریم‌های ظالمانه ، واردات بی‌رویه کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود قاچاق کالا، مطالبات بنگاه‌ها از سازمان‌ها و دستگاه‌ها و عدم فروش در بازارهای خارجی و صادرات تولیدات است.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان زنجان با هماهنگی، همراهی و پیگیری مدیران استانی رسیدگی به وضعیت بنگاه های مشکل دار با هدایت استاندار و تشکیل منظم جلسات کارگروه ها و کمیته های مرتبط به خوبی در جهت حل مشکلات بنگاه ها پیش می رود.

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲
اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان |
کد خبر : ۲۳۳,۷۲۴
کلیدواژه ها: یاوری,مشاوروزیر,شناسایی بنگاه های مشکلدار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید