مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زنجان:

رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی ازاولویتهای وزارت کار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، کریم یاوری با حضور در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان به همراه مدیرکل تعاون کار این استان طی نشستی با مدیران این مجموعه به بررسی و ارائه راهکارمناسب جهت رفع مسائل و مشکلات ایشان پرداخت.
یاوری "صیانت نیروی کار، حمایت از تولید، پایداری بنگاههای اقتصادی و حل مشکلات کارگران" را اولویتهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام و بیان کرد: در شرایط تحریم ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا تلاش برای رفع تنگناهای اقتصادی بنگاه های مشکل دار و تامین نقدینگی مورد نیاز آنها امری اجتناب‌ناپذیر است.
مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی در مرحله نخست بر عهده مدیران، کارفرمایان، مالکان و سهامداران آنها است و در مرحله بعد بر عهده سازمانها و دستگاههای صادرکننده جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری و همچنین بانکهایی قرار دارد که با پرداخت تسهیلات در امور مرتبط با اینگونه بنگاهها مشارکت دارند.
وی گفت: اگر مشکل از طریق این مراجع برطرف نشود کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران با حضور اعضا مرتبط، بانکها و سازمانهای ذیربط تشکیل جلسه داده و برای رفع معضلات بنگاههای اقتصادی تلاش می‌کنند. یاوری افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی کار، حفظ اشتغال، پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاههای مشکلدار حضور موثر و گره گشایی در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استانها و نیز ستاد تسهیل تولید کشور دارد لذا از هیچ کوششی در این مسیر دریغ نمی‌کند.
وی ادامه داد: تشکیل نشست های مشترک کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیونهای کارگری که اعضا مشترکی در آنها حضور دارند، می‌تواند در گشودن گره از تنگناهای بنگاههای اقتصادی به ویژه حل مشکلات کارگران مفید و موثر باشد.
وی افزود: کارگران با وجود مواجهه با تنگناهای معیشتی، در شرایط تحریم و دشواریهای ناشی از شیوع ویروس کرونا همکاری قابل توجهی برای گذر از مشکلات با مدیران، کارفرمایان، سهامداران بنگاههای اقتصادی دارند.
یاوری تاکید کرد: نقش تشکل های منتخب کارگران نیز در تعامل مثبت و سازنده بین ارکان تولید برای پشت سر گذاشتن مشکلات کنونی غیرقابل انکار است.


۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۵۰
اداره تعاون کارزنجان |
کد خبر : ۲۳۳,۷۳۰
کلیدواژه ها: یاوری,مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی,واحدهای تولیدی زنجان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید