مشاور ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از کاهش تعداد بنگاههای مشکل دار در قزوین خبر داد

مشاور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین از کاهش واحد های مشکل دار در استان قزوین ابراز خرسندی کرد.
مشاور ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از کاهش تعداد بنگاههای مشکل دار در قزوین خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، کریم یاوری مشاور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین و در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان قزوین از کاهش واحدهای مشکل دار در استان قزوین ابراز خرسندی کرد و افزود: بانک اطلاعات جامع و کاملی از بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار اعم از تولیدی صنعتی خدماتی کشاورزی در دست نیست.
یاوری  گفت : ضرورری است بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار در بخش‌های مختلف اقتصادی توسط متولیان امور تهیه شود و سامانه‌ای که بتواند واحدهای اقتصادی مشکل دار در همه بخش‌های اقتصادی تولیدی، صنعتی، معدنی ،خدماتی ،کشاورزی و گردشگری را به روز رسانی کند.
وی گفت: برای چاره اندیشی در حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار باید به عوامل بروز مشکل در درون کارگاه و بیرون کارگاه همزمان توجه کرد؛ بنگاه اقتصادی مشکل دار بنگاهی است که به دلیل اشکال در یکی از عوامل تولید همانند سرمایه نیروی انسانی و ماشین آلات در درون بنگاه و یا عوامل اثرگذار بیرون از کارگاه دچار اختلال در روند فعالیت اقتصادی و یا ایفای تعهدات از جمله پرداخت مطالبات قانونی کارگران و یا بدهی بنگاه شده باشد.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده مالکان ، سهامداران، کارفرمایان و مدیران بنگاه اقتصادی  در مرحله بعد سازمانها و دستگاه های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری می بایست بنگاه اقتصادی که دچار مشکل شده است را یاری نمایند و همچنین بانک‌های پرداخت کننده تسهیلات که در ایجاد و احداث بنگاه مشارکت دارند برای برون رفت از مشکل بنگاه اقتصادی مشکل دار را کمک کنند و نهایتاً موضوع در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید که به ریاست استانداران و با حضور اعضای مرتبط تشکیل می شود مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شود.
کریم یاوری گفت: اگر مشکل بنگاه با مصوبات کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استانی حل و فصل نشود می‌بایست مراتب توسط رئیس و یا دبیر کارگروه استانی به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ملی مستقر در وزارت صنعت معدن و تجارت منعکس گردد.
مشاور نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت : در استان قزوین تعداد بنگاه های مشکل دار از ۵۱ واحد به حدود ۲۷ واحد تقلیل پیدا کرده است.
گروسی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین  گزارشی از عملکرد این اداره کل ارایه کرد و افزود: این استان در سه بخش شامل، طرح‌های ملی اشتغالزایی مانند کارورزی و مشوق‌های بیمه‌ای، اشتغال روستایی، عشایری و صیانت از اشتغال در ایام کرونا از لحاظ عملکردی پیشتاز بوده است.
گروسی  افزود: عزم جدی مسئولان استان و دستگاه قضایی حل مشکلات جامعه کارگری و پرداخت مطالبات آنها و ایجاد آرامش روانی در استان است.

همچنین  کریم یاوری مشاور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از شرکت های  سرام آرا و شرکت کاشی الوند3 در شهرستان البرز بازدید کردند .

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰
کد خبر : ۲۳۳,۸۰۷
کلیدواژه ها: کاهش واحد های مشکل دار , استان قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید