نمایشگاه صنایع دستی و خوداشتغالی ناشنوایان البرزی تحت پوشش بهزیستی برپا شد

همزمان با اولین روز از ایام الله دهه مبارک فجر نمایشگاه صنایع دستی و خوداشتغالی ناشنوایان با حضور مدیرکل بهزیستی استان البرز ودمسئولین این اداره کل و اداره بهزیستی شهرستان کرج در محل انجمن ناشنوایان استان البرز برپا شد.
نمایشگاه صنایع دستی وخوداشتغالی ناشنوایان البرزی تحت پوشش بهزیستی برپا شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ، اسدالله حیدری هدف از برپایی این نمایشگاه را شناساندن توانمندی‌ ها و هنرهای معلولان در جامعه ذکر کرد و افزود : کمک به اشتغال پایدار و ایجاد درآمد برای مددجویان و همچنین ایجاد بسترمناسب برای عرضه و فروش محصولات تولیدی افراد دارای معلولیت از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.

مدیرکل بهزیستی استان در خصوص تولیدات ارائه شده در این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه صنایع دستی در قالب قالی بافی، گلیم بافی، تابلوفرش، منبت کاری، عروسک سازی، معرق کاری، نقاشی، گلدوزی، خیاطی ارائه شده است.

وی در خصوص اقدامات مختلفی که از سوی سازمان بهزیستی برای ناشنوایان البرز صورت گرفته اشاره کرد و گفت: توسعه خدمات توانبخشی در کلینیک‌های تخصصی، ارائه خدمات توانپزشکی، آموزش مهارت‌های زندگی به ویژه شیوه‌های ارتباط تلفیقی (لب‌خوانی و زبان اشاره)، حمایت از برنامه‌های حرفه ‌آموزی و اشتغال ناشنوایان، اجرای طرح‌های مختلف توانمندسازی، پرداخت شهریه دانشجویان کم شنوا و ناشنوا، ارائه خدمات در مراکز روزانه خانواده کودک کم شنوا و ناشنوا و کاشت حلزون را می‌توان از جمله این فعالیت‌ ها برشمرد.

حیدری در ادامه در خصوص تعداد افراد ناشنوای تحت پوشش بهزیستی البرز عنوان کرد : حدود ۴۸۰۰ نفر مددجوی ناشنوا زیر پوشش حمایتی بهزیستی استان البرز قرار دارند.

وی ادامه داد:  امسال ۷۹ مددجو ناشنوا ازخدمات شهریه دانشجویی بهره مند شده اند، ضمن آنکه ۴۷۰ مددجوی مستمری بگیر ناشنوا تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان البرز هستند.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: علاوه بر خدمات فوق ۱۲۰ ناشنوای توان خواه به مبلغ یک میلیارد ریال از خدمات قطعات کاشت حلزون بهره مند شدند.

حیدری خریداری ۱۵۰سمعک به مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال و کاشت حلزون برای ۲۸ کم شنوا مبلغ ۸۴۰ میلیون ریال را از دیگر خدمات ارائه شده به این جامعه هدف بهزیستی استان البرز عنوان کرد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۳,۸۳۴
کلیدواژه ها: برپایی نمایشگاه صنایع دستی وخوداشتغالی ناشنوایان البرزی,دهه فجر,اداره کل بهزیستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید