منصوری در دیدار با استاندار کرمانشاه بر سرعت بخشیدن به اجرای طرح های نیمه تمام تاکید کرد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با استاندار کرمانشاه بر سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های نیمه تمامی که تا پایان عمر دولت به اتمام خواهد رسید، تاکید کرد.
منصوری در دیدار با استاندار کرمانشاه بر سرعت بخشیدن به اجرای طرح های نیمه تمام تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ، عیسی منصوری در سفر به استان کرمانشاه در دیدار با استاندار گفت: سعی خواهیمم کرد که فعال کردن واحدهای نیمه فعال را مدنظرقرار دهیم تا از این طریق بتوانیم به اشتغال استان کمک کنیم .
وی افزود: افزایش پوشش تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر و توسعه مهارت آموزی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای  از دیگر موضوعاتی است که در این سفر مورد تاکید قرار خواهد گرفت.


تقدیر از اهتمام ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال

استاندار کرمانشاه در دیدار با نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه حمایت از طرح های سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان های کرمانشاه و کردستان و هیات همراه اعزامی از وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به نرخ بیکاری استان در سال ۱۳۹۶ گفت: نرخ بیکاری استان در سال ۱۳۹۶ حدود ۲۲ درصد و وضعیتی بسیار آزار دهنده بود. در عین حال با وقوع یک زلزله بسیار مخرب که حداقل در ۱۰۰ سال گذشته در غرب کشور بی سابقه بود مواجه شدیم اما با این بحران ها، هرگز هدف و اولویت اول خود را که همانا ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری بود، از دست ندادیم و موفق شدیم که نه تنها استان با افزایش نرخ بیکاری روبرو نشود بلکه اقدامات خوبی نیز در جهت افزایش نرخ اشتغال در استان انجام شود.
بازوند ادامه داد: طی چند سال گذشته چندین سند از جمله سند اشتغال، رونق اقتصادی و تولید  با هدف افزایش اشتغال در استان تهیه شد و در تمامی این سندها اولویت را به کاهش نرخ بیکاری اختصاص دادیم که امروز خوشبختانه نتایج آن در افزایش اشتغال استان کاملاً ملموس است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است که تا پایان سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری استان به میانگین نرخ بیکاری کشوری رسانده شود که این مهم منجر به یک تحول بسیار خوب در زمینه اشتغالزایی در استان خواهد شد.

وی همچنین از توجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع اشتغال و انتخاب منصوری به عنوان نماینده ویژه وزیر در استان تقدیر کرد.

کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه نیازمند عزم ملی است
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه نیز در این دیدار با اشاره به روند کاهش نرخ بیکاری در استان گفت: تسریع در روند کاهش نرخ بیکاری استان نیازمند عزم ملی و حمایت مدیران طراز اول کشور است.
حسن عزیزی اظهارکرد: نرخ بیکاری جوانان تحصیل کرده استان بالا است از این رو خواهان حمایت بیشتر وزارت تعاون برای ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان هستیم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به تدوین سند سه ساله اشتغال به منظور کاهش نرخ بیکاری استان، گفت: براساس این سند هدف گذاری شده بود سال گذشته نرخ بیکاری استان سه درصد کاهش یابد که در پایان سال موفق شدیم نرخ بیکاری استان را ۳.۱ درصد کاهش دهیم.
عزیزی با بیان این که نرخ بیکاری کرمانشاه امسال و سال آینده در مجموع باید پنج درصد کاهش پیدا کند، گفت: برای رسیدن به برنامه خود در سال جاری باید ۴۷ هزار و ۳۰۸ فرصت شغلی ناخالص و ۱۷ هزار فرصت شغلی خالص در استان ایجاد می کردیم که تاکنون این عدد محقق شده است.
وی به کاهش روند نرخ بیکاری استان هم اشاره کرد و گفت: پاییز ۱۳۹۶ نرخ بیکاری استان ۲۵.۸ درصد بود که این نرخ در پاییز امسال به ۱۲.۴ درصد رسیده است.
در این دیدار اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران کشور و اصغر نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید ، البرزی معاون بانک توسعه تعاون کشور آمادگی خود را برای تامین مالی طرح های اقتصادی و رفع موانع طرح های در حال اجرا را اعلام کردند.

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶
کد خبر : ۲۳۳,۸۸۶
کلیدواژه ها: منصوری,معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,اجرای طرح های نیمه تمام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید