24 هزار واحد مسکونی در کرمانشاه توسط تعاونی های مسکن مهر تحویل اعضا شد

مدیرکل دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه تیم اقتصادی اعزامی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سرپرستی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت به کرمانشاه سفر کرده بود، گفت: 24 هزار واحد مسکونی در کرمانشاه توسط تعاونی های مسکن مهر تحویل اعضا شده است.
24 هزار واحد مسکونی در کرمانشاه توسط تعاونی های مسکن مهر تحویل اعضا شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، موسی نجفی در بیست و چهارمین نشست شورای اشتغال استان کرمانشاه ضمن ارائه گزارشی از بازدیدها و نشست های برگزار شده با تشکل های تعاونی در این سفر، گفت: تعاونیها در جهت بستر سازی برای تسریع در رشد اقتصادی کشور از طریق تجمیع سرمایه های کوچک در فعالیتهای مختلف تولیدی پر بازده از جمله تولید محصولات اساسی و مایحتاج مصرفی سبد خانوار و صنایع تبدیلی و تکمیلی ، نوسازی و توسعه بخش کشاورزی و توسعه صنایع کوچک را از طریق حضور فعال و مشترک در توسعه اشتغال و خلق ثروت نقش موثری ایفا می کنند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با برنامه ریزی های انجام شده درصدد مرتفع کردن مشکلات آنان است.

موسی نجفی در ادامه به برخی مشکلات تعاونی های مرزنشین استان اشاره کرد و افزود: تعاونی های مرزنشین یکی از بهترین مسیرها برای تأمین معیشت افراد مناطق مرزی و همچنین برقراری امنیت در مرزهای کشور با حضور مرزنشینان غیور هستند.

وی مسدود شدن برخی سامانه های مرزنشین، نداشتن مجوز خروج کالاهای وارداتی مازاد در استان به استناد ماده 12 قانون مبادلات مرزی با پرداخت عوارض دولتی در استان، مالیات و عدم امکان صادرات از پایانه های مرزی در سایر استانها را از مهمترین مشکلات تعاونی های مرزنشین احصا شده در استان عنوان کرد و بر رفع مشکلات آنان در استان و سطح وزارت خانه تأکید کرد.

رئیس کمیته مرکزی تعاونی های مشکل دار کشور در خصوص وضعیت و مشکلات شرکت های تعاونی مسکن مهر استان نیز گفت: بیش از 25 هزار واحد مسکونی در استان توسط تعاونی های مسکن ساخته شده که 24 هزار واحد تحول اعضا شده و 400 واحد در شهرستان پاوه و 600 واحد در مرکز استان با 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارای مشکلاتی از جمله بدهی به شهرداری هستند که با پیگیری های دستگاه های متولی از جمله استانداری و راه و شهرسازی مشکلات آنان مرتفع می شوند و بزودی تحویل اعضا خواهد شد.

وی عدم تامین مالی و پرداخت نامنظم سهم آورده برخی از اعضا هم از دیگر چالش‌های تعاونی‌های مسکن استان که منجر به ایجاد مشکل برای پروژه‌های این بخش شده است عنوان کرد و گفت: برای کسانی که توان بازپرداخت تسهیلات جدید داشته باشند، تسهیلات جدید در نظر گرفته می شود که مشکل سهم آورده آنان مرتفع شود.

نجفی در ادامه با تأکید به اعتماد به تعاونی ها مصرف و فروشگاه های زنجیره ای در توزیع کالا در استان، تصریح کرد: تعاونی های مصرف نقش عمده ای در نظام توزیع کالا در سطح کشور دارند و با در اختیار دادن کالاهای اساسی توسط سازمان صمت، این تعاونی ها می توانند خدمات بهتر و درخور شهروندان در استان ارائه دهند.

دیدار و نشست تخصصی با مدیران اتحادیه ها، اتاق تعاون، بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون، خانه تعاونگران، بازدید از فروشگاه های اتحادیه تعاونی های مصرف فرهنگیان، تعاونی 121 بهار دالاهو (مانیزان) تولید کننده مواد لبنی در اسلام آباد غرب و بازدید از پروژه های مسکن مهر کارگری از برنامه های سفر کاری مدیر کل دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه بود.

       

۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۴,۰۲۴
کلیدواژه ها: موسی نجفی,سفر کاری مدیر کل دفتر تعاونی های توزیعی به استان کرمانشاه,مسکن مهر,رئیس کمیته تعاونی های مشکل دار کشور

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید