با اجرای طرح یارانه دستمزد هزار نفر در اردبیل برای اولین بار صاحب شغل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان اردبیل گفت: با پرداخت ۳۰ در صد از دستمزد نیروی کار به کارفرمایان از سوی دولت هزار نفر برای اولین بار در استان اردبیل صاحب شغل شدند.
طرح یارانه دستمزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با حضور در برنامه خبر صدا و سیما مرکز اردبیل گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد خدمات رسان دولت دارای مخاطبین گسترده‌ای از جمله، کارگران، کارفرمایان، بازنشستگان، تعاونگران و مددجویان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: متاسفانه در سه ماهه اول سال جاری با توجه شروع شیوع گسترده ویروس کرونا، تعداد کثیری از کارگران استان بیکار شدند که مطابق رسته فعالیت های آسیب دیده از این بیماری که توسط ستاد ملی کرونا اعلام شد، حدود 9 هزار 800 نفر عموماً از جامعه زحمتکش رانندگان و اصناف، مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند. همچنین در حال حاضر حدود 2 هزار نفر از کارگرانی که تا به حال نتوانسته اند به کار بازگردند، به طور مستمر از مقرری بیمه بیکاری بهرمند می شوند. 
قاسم رحیمی ضمن تاکید بر رسیدگی حدود 7 هزار شکایت کارگری و کارفرمایی از ابتدای سال تاکنون، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با راه اندازی سامانه جامع روابط کار، طرح دعاوی و مراحل مرتبط با آن به صورت الکترونیکی بوده و کمک شایان توجهی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شده است. 
وی در خصوص بیمه یارانه ای کارگران صنعت ساختمان گفت: در سال‌های گذشته تعداد 19 هزار نفر کارگران از بیمه یارانه ای کارگران ساختمان بهرمند می شدند که خوشبختانه این تعداد اکنون به حدود 27 هزار نفر رسیده است. البته با توجه به این که در استان اردبیل 60 هزار کارگر ساختمانی وجود دارد، امید است در آینده با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعامل موثر با این وزارتخانه، امکان بهرمندی تمامی این عزیزان از بیمه یارانه ای فراهم شود. 
رحیمی ادامه داد: به منظور حفظ سلامتی کارگران و اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در کارگاه ها و کارخانجات، تاکنون حدود 3 هزار فقره بازرسی انجام شده و در صورت مشاهده تخلف تذکرهای لازم ارائه شد. 
وی افزود: در راستای حمایت از اشتغالزایی و تسهیل شرایط اشتغال آن دسته از کارفرمایانی که در سال جاری اقدام به جذب نیروی دیپلم و بالاتر کردند، 30 درصد از دستمزد نیروی کار جذب شده به آنها در قالب طرح یارانه دستمزد پرداخت شد و از شهریور ماه سال جاری که اجرای این طرح آغاز شد نزدیک به 1 هزار نفر از این طریق مشغول به کار شدند. 
قاسم رحیمی با اشاره به فعالیت تعداد 1881 تعاونی در سطح استان، گفت: علی رغم مشکلات تحریمی، وضعیت کرونا و بسته بودن مرزها و موارد مربوطه، در سال جاری به میزان حدود 5 میلیون دلار صادرات توسط تعاونی های استان صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: امسال تعداد 32 تعاونی با 245 عضو و فرصت شغلی270 نفر نیز تشکیل و به ثبت رسیده و بیش از 10 تعاونی راکد با تغییر اعضا، تغییر موضوع فعالیت یا تزریق منابع تسهیلاتی در استان فعال شده است.
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۴,۱۴۲
کلیدواژه ها: طرح یارانه دستمزد,اشتغال 1000 نفر با اجرای طرح یارانه دستمزد در اردبیل,مدیرکل کار اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید