پنج هزار و ۴۷ کارگر ایلامی مشمول بیمه بیکاری شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: پنج هزار و ۴۷ کارگر ایلامی که همزمان با شیوع کرونا از اول اسفند ۹۸ تا پایان تیر ماه ۹۹ بیکار شده اند، مشمول دریافت بیمه بیکاری می شوند.
:پنج هزار و ۴۷ کارگر ایلامی مشمول بیمه بیکاری شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی اظهار کرد:  هفت هزار و ۸۹ نفر از کارگران استان ایلام با شیوع کرونا به دلیل مشکلات ناشی از تعطیلی کارگاه‌ها متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه مربوطه شدند.

وی افزود: همچنین ۵۰۳ نفر در استان مشمول دریافت مقرری بیمه‌ بیکاری از ابتدای مرداد تا پایان دی امسال شده اند.

وی یادآور شد: سال گذشته در مدت مشابه از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه ۸۰۰ نفر در استان مشمول دریافت مقرری بیمه‌ بیکاری شدند.

شیرخانی گفت: ۹۱۲ نفر نیز از ابتدای مرداد ماه تا پایان دی ماه امسال درخواست برقراری مقرری بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار را داشتند که از این تعداد با درخواست ۵۰۳ نفر موافقت شد.

وی ادامه داد: ۱۷۹ نفر به علت عدم شمول قانون کار و بیمه بیکاری مورد موافقت قرار نگرفتند و مابقی به تعداد ۲۳۰ نفر به دلایلی از قبیل نقص پرونده به متقاضی ارجاع داده شده و یا در دست بررسی هستند.

وی تاکید کرد: از ۹۱۲ نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری در استان از اول مرداد تا پایان دی ماه ۵۴۲ مرد و ۳۷۰ زن هستند.

شیرخانی اضافه کرد: افراد متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری با مراجعه به سامانه‌ bimebikari.mcls.gov.ir می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط ویژه حاکم بر جامعه بدلیل شیوع کرونا و به منظور حفظ سلامت افراد، از مراجعه حضوری به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی خودداری و پیگیر مراحل پرونده خود در کارپوشه شخصی خودشان در سامانه جامع روابط کار باشند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۲۶
کد خبر : ۲۳۴,۱۵۶
کلیدواژه ها: بیمه بیکاری,سامانه, کرونا, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید