افتتاح مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی بنیاد توسعه کار آفرینی تعاون خراسان جنوبی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی بنیاد توسعه کار آفرینی تعاون خراسان جنوبی به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و معاونین این اداره کل افتتاح شد.
افتتاح مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی بنیاد توسعه کار آفرینی تعاون خراسان جنوبی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در آیین افتتاح این مرکز گفت: این که کارآفرینی و توجه به آن یک راهکار بسیار مؤثر برای برون رفت از معضل بیکاری در جامعه است و سوق دادن فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار ،به سمت کارآفرینی از اهم وظایف مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان است.

اشرفی با بیان این که بخش مشاوره می تواند سرمایه گذار را راهنمایی کند تا به هدف و نتیجه مطلوب برسند ، تصریح کرد: مراکز مشاوره کارآفرینی این امکان را برای سرمایه گذار به وجود می آورد که در چه زمینه ای فعالیت کند و چگونه هزینه های خود را کاهش دهد تا سریع‌تر به نتایج مطلوب دست پیدا کند.

وی اظهار کرد: در حالیکه مراکز ارایه خدمات مشاوره کسب وکار، نقش مهمی در کارآفرینی کشور دارد از سال ۱۳۹۰ از سوی وزارتخانه دستورالعمل اجرایی مراکز یادشده تصویب شد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد که این مجوز سبب خیر برای فعالان کسب و کار در استان در بخش های کشاورزی ،گردشگری،تعاون باشد و مدیران آن بتوانند به تمامی اهداف تشکیل مرکز از قبیل ارایه مشاوره های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده و کسب وکار، کارآفرینان، تعاون‌گران، ایجاد بستر لازم برای هدایت کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) در راه اندازی کسب و کارهای نوآوری و از این قبیل باشد.

وی ادامه داد: براساس مفاد دستورالعمل یادشده با تصویب هیات فنی مراکز، مجوز تاسیس از سوی این اداره کل صادر و نظارت دقیق بر عملکرد آنان اعمال می شود.

اشرفی گفت : تاکنون 6 مرکز مشاوره فعال در زیرگروه های تخصصی در سطح استان در حال فعالیت  هستند.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ جلسه هیات فنی مراکز مشاوره کارآفرینی در استان برگزار و 2 مورد درخواست جدید برای راه اندازی مرکز مشاوره مطرح شده است.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۳۴,۲۰۳
کلیدواژه ها: مشاوره،تعاون, خراسان جنوبی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید