در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه زنجان عنوان شد:

صندوق کارآفرینی امید 600 هزار شغل ایجاد کرده است

معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور گفت : صندوق کارآفرینی امید 600 هزار شغل ایجاد کرده است.
صندوق کارآفرینی امید 600 هزار شغل ایجاد کرده است


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی اصحابی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی در استان زنجان با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید در 7.5 سال فعال خود نزدیک به 9 هزار میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور برای توسعه اشتغال پرداخت کرده است، افزود: با این میزان تسهیلات پرداخت شده بالغ بر 600 هزار فرصت شغلی برای جوانان جویای کار فراهم شده است.
وی با بیان این که در طول سه سال گذشته از منابع صندوق توسعه ملی نزدیک به 2 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم بیان کرد: نزدیک به 48 هزار طرح اشتغال روستایی و عشایری که از سامانه کارا به صندوق ارجاع داده شده تسهیلات پرداخت شده که از راه به ۶۸۰۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.
اصحابی با بیان این که براساس بررسی‌ها و نظارتهای انجام شده حدود 94 درصد پایداری کسب و کار‌ها اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: تسهیلات ارزان قیمت به بخش‌های کشاورزی، صنعتی، فناوری اطلاعات، گردشگری(بومی گردی، صنایع دستی) و تولیدات گیاهان دارویی و ... پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به موضوع ارائه تسهیلات در بخش‌های مختلف افزود: پرداخت تسهیلات در حوزه گردشگری 11 درصد، فناوری اطلاعات 5 درصد، صنایع دستی 8 درصد، صنعت 26 درصد و بخش کشاورزی 50 درصد بوده است.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور با تاکید بر این که طرح‌های مختلفی را در خصوص توانمند سازی در روستاها اجرا می‌شود، افزود: یکی از این طرح‌ها ایجاد صندوق‌های خرد ملی است که بیشتر اعضای این صندوق زنان روستایی هستند و استقبال زنان روستایی باعث شده این صندوق‌ها در روستاها فعال شود و سپرده‌‌گذاری در این صندوق‌ها نیز اتفاق بیفتد.

وی بیان کرد: نزدیک به 2500 صندوق خرد توسط زنان روستایی و عشایری ایجاد شده و این صندوق‌ها در 30 استان راه اندازی شده و هم اکنون 58 هزار نفر در این صندوق‌ها عضو هستند.
اصحابی با بیان این که بعد از توانمندسازی آموزش‌های مهارتی و بازاریابی، بازرگانی، بسته بندی و غیره انجام می‌شود گفت: بعد از استعدادیابی اعضای صندوق‌ها تسهیلات ارزان قیمت حتی بدون ضامن در اختیار آنها قرار می گیرد.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور در ادامه از اجرای طرح استراتژیک محور "هر روستا یک محصول" و "روستای بدون بیکاری" در سراسر کشور خبرداد و افزود: بسیاری از روستاها استعداد خوبی دارند که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی احیا نمی‌شوند که طرح‌های صندوق توسعه در این روستاها اجرا می‌شود.
وی عنوان کرد: طرح‌های هر روستا یک محصول" و "روستای بدون بیکاری" در 200 روستایی که ظرفیت و قابلیت داشتند اجرا شد. که با این امر حتی مهاجرت معکوس نیز در این روستاها اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های صندوق کار آفرینی توجه به روستاهای مرزی که کمتر می‌توانند از منابع بانکی استفاده کنند گفت: نزدیک به 47 درصد منابع صندوق در روستاهای مرزی هزینه شده است.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه در راستای حمایت از حوزه فناوری ارتباطات، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا با وزارتخانه‌های مختلف تفاهم نامه همکاری داریم، خاطرنشان کرد: همچنین از نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان نیز حمایت می‌شود و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌گیرد.
تفاهم نامه با بنیاد برکت و بنیاد علوی برای حمایت از روستاهای کمتر توسعه یافته منعقد شده که 124 منطقه جهت حمایت هدف‌گذاری شده است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰
اداره کل تعاون کار زنجان |
کد خبر : ۲۳۴,۲۰۷
کلیدواژه ها: اصحابی,معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور,جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت متبوع در استان زنجان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید