پرونده الکترونیک برای سه هزار بیمار مزمن در زنجان تشکیل شد

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح نظام داخلی درمان تامین اجتماعی گفت: این طرح طی چند سال گذشته آغاز و اکنون به پایان رسیده است که در اجرای آن برای سه هزار بیمار مزمن شامل دیابتی، قلبی، فشار خون و روانپزشکی پرونده الکترونیکی تشکیل شده است.
برای سه هزار بیمار مزمن در زنجان پرونده الکترونیک تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، علی محمدی با اشاره به اقدامات مختلف درمان تامین اجتماعی افزود: طرح حذف دفترچه درمانی برای مراکز ملکی تامین اجتماعی نیز بطور کامل در حال انجام است، بطوری که طی یکسال گذشته دفترچه در مراکز درمانی ارائه نمی شود که این پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

وی، با بیان اینکه ارزیابی های اصلی در مراکز درمانی به موضوع اعتبار بخشی تاکید دارد اضافه کرد: در این راستا حدود ۲ هزارو ۳۰۰ آیتم برای ارزیابی بیمارستان ها در نظر گرفته می شود که این موارد نیاز به اقدامات زیربنایی دارد.
وی  ادامه داد: بر این اساس از زمان شروع این طرح در استان ۲ بیمارستان تامین اجتماعی استان پیشرفت بسیار خوبی داشته اند، به طوری که بیمارستان امید ابهر در سال ۹۷، رتبه اول استانی را به این لحاظ کسب کرد.

وی با اشاره به این که طرح هتلینگ بیمارستانی نیز گفت: ۶۰ درصد این طرح در سال های ۹۶ و ۹۷ با اعتبار ۶ میلیارد تومانی اجرا شد و فاز دوم نیز سال گذشته به دلیل کمبود اعتبار کاری انجام نگرفت که این مهم در سال جاری با جدیت در حال انجام است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه استان در حوزه درمان مستقیم با داشتن ۲ بیمارستان تامین اجتماعی به تعداد ۲۲۰ تخت در شهرهای زنجان و ابهر فعال است، افزود: پنج مرکز سرپایی نیز در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و قیدار وجود دارد که برای ۵۵۰ هزار بیمه شده استان خدمت رسانی می کند.

وی گفت: درمان تامین اجتماعی استان در سال گذشته ۵۸۵ هزار مورد مراجعه سرپایی در مراکز درمانی به وقوع پیوسته است که هرچند این رقم به دلیل بروز کرونا تحت تاثیر قرار گرفت و این در حالی است که در سال های گذشته شمار مراجعه کنندگان روندی افزایشی داشت.

محمدی افزود: تامین اجتماعی در ۲ بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات خود را به گروه‌های تحت پوشش ارائه می‌کند که در حوزه درمان مستقیم و بر اساس آمار ارائه شده سازمان تامین اجتماعی ۳۸۶ مرکز درمانی در سطح کشور شامل ۷۷ بیمارستان و ۳۰۹ مرکز سرپایی دارد که از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان‌ها تا دور افتاده ترین نقاط کشور را خدمت رسانی می کند.

به گفته وی، ۲۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، ۱۳۵ مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، ۳۵ درمانگاه خصوصی و دولتی و ۱۲ بیمارستان در استان زنجان طرف قرارداد تأمین اجتماعی هستند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش قرار دادن ۴۴ میلیون نفر خدمات مورد نیاز خود را در قالب های گوناگون به گروه‌های هدف در کشور ارائه می کند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
اداره کل تعاون کارزنجان |
کد خبر : ۲۳۴,۲۰۹
کلیدواژه ها: محمدی,مدیردرمان تامین اجتماعی استان زنجان,تشکیل پرونده الکترونیک برای بیماران مزمن

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید