شهرک مهارتی در زنجان راه اندازی می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان از ایجاد شهرک مهارتی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با هدف ارائه آموزش های دوگانه محیط واقعی کار و محیط کارگاهی خبر داد.
شهرک مهارتی در استان زنجان راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون 8 میلیون ماسک با همکاری گروه های جهادی در کارگاه های فنی و حرفه ای دوخته و با نرخ دولتی عرضه شده است که از این تعداد 120 هزار ماسک به صورت رایگان توزیع شد.
محمدرضا انصاری با اشاره به تعطیلی مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی فنی و حرفه ای با شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: آموزش ها در بستر فضای مجازی ادامه دارد و آزمون ها با یک چهارم ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان به آغاز فعالیت نیروگاه خورشیدی با رویکرد آموزشی در مرکز آموزشی خدابنده اشاره کرد و گفت: پیگیری ها برای ایجاد زیرساخت های مهارت آموزی به کمک سند توسعه مهارت با استفاده از اسناد بالادستی، سند آمایش سرزمین، چشم انداز جمهوری اسلامی و منویات رهبری و دولت و سیاست های ابلاغی قانون کار در حال انجام است.

انصاری به ایجاد کارگاه های صنایع تبدیلی و اخذ مجوز برای حضور فعال بنگاه های اقتصادی اشاره کرد و افزود: در سطح ملی 6 کارگاه نوع الف داریم و هفتمین کارگاه نیز با شرکت پاک سمن مجوز کسب کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان به موقعیت جغرافیایی استان و ارتباط با استان های همجوار اشاره کرد و افزود: ایجاد دپارتمان تخصصی تعمیر ماشین آلات سنگین با ظرفیت بخش خصوصی از نیازهای استان زنجان به شمار می رود.

به گفته وی، استقرار نظام صلاحیت حرفه ای در استان براساس سیستم طبقه بندی مشاغل و ایجاد آن در بنگاه های اقتصادی اثرگذار است .

انصاری ادامه داد: تعیین سطح مهارت و ارائه آموزش های لازم در بنگاه های اقتصادی از مزایای آموزش های مهارتی و مشوق های قانونی است.

وی اضافه کرد: یکی از مشوق ها برای بنگاه های با بیش از 36 پرسنل در صورت ایجاد زمینه آموزش های مهارتی این است که در صورت تایید فنی و حرفه ای ، هزینه آموزش قابل استرداد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان به الزام دارا بودن مدرک مهارتی دانشجویان سال سوم به بالاتر اشاره کرد و گفت: در همین راستا تفاهم نامه پنج جانبه ای بین دانشگاه آزاد اسلامی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، بسیج صنعت و فنی و حرفه ای منعقد شد .

انصاری از ایجاد شهرک مهارتی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با هدف ارائه آموزش های دوگانه محیط واقعی کار و محیط کارگاهی خبر داد.

وی به ارائه آموزش های مهارتی در سکونتگاه های غیر رسمی و مناطق آسیب پذیر اشاره کرد و گفت: در دهه فجر امسال مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سلطانیه کلنگ زنی شد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۵۸
کد خبر : ۲۳۴,۲۱۰
کلیدواژه ها: انصاری, مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان,راه اندازی شهرک مهارتی در زنجان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید