شکوفایی حوزه تعاون فارس با بهره‌برداری از 225 میلیارد تومان طرح جدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: در ایام الله دهه فجر امسال 17 طرح حوزه تعاون با اعتبار 225 میلیارد و 500 میلیون تومان در فارس به بهره برداری رسیده است.
شکوفایی حوزه تعاون فارس با بهره‌برداری از 225 میلیارد تومان طرح جدید
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛سهراب مختاری ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر،افزود: 17 طرح تعاونی‌ این استان با رقم سرمایه گذاری 225 میلیارد و 500 میلیون تومان و اشتغالزایی برای 496 نفر در در زمینه های صنعت ،  مسکن ، کشاورزی ، تولیدی و خدماتی  در  دهه فجر به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: این 17 تعاونی هزار و 297 نفر عضو داشته و برای افتتاح این 17 طرح تولیدی از 5 میلیارد و 280 میلیون تومان تسهیلات استفاده شده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: طرح های تعاونی چهار فصل عرشیا ،رستم نشان نوجین و نیما پلاست دهرم به ترتیب در حوزه بسته بندی و فرآوری قصب و خرما، تولید گوشت قرمز و تولید انواع سبد میوه و لوله‌های قطره ای در شهرستان فراشبند و در دهه فجر امسال به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان این که درمانگاه شبانه روزی شهدای کارگر شیراز نیز در این ایام با ایجاد 107 اشتغال و سرمایه گذاری 4 میلیارد تومان افتتاح شده است، گفت: این درمانگاه ظرفیت پذیرش 490 نفر را در روز دارد.
مختاری تصریح کرد: با بهره‌برداری تعاونی مسکن کوثر زرین و امور عشایر در شیراز 374 واحد مسکونی با سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومان و تسهیلات 2 میلیارد و 150 میلیون تومانی در دهه فجر 99 آماده  بهره برداری  است.
مختاری اظهارکرد: تعاونی پالیزان طیور احسان در حوزه تامین خوراک دام با 6 و نیم میلیارد تومان در شهرستان کازرون، تعاونی مروارید بافت بانوان در حوزه قالی بافی و نخ ریسی با 400 میلیون تومان اعتبار و اشتغالزایی برای 15 نفر در شهرستان پاسارگاد ،مجتمع تعاونی گردشگری گلبرگ زندگی در حوزه خدمات فرهنگی و اجتماعی با اشتغالزایی برای 45 نفر و سرمایه گذاری 13 میلیارد تومان در شهرستان فسا به بهره برداری رسید.
وی عنوان کرد: 4 طرح تعاونی دونه دونه محمودآباد، ماکیان پرور نازگل شول،زرین کشت آرکا مهریان و سامان کشت ارمغان شیراز با مجموع اشتغالزایی برای 120 نفر و سرمایه گذاری 23 میلیارد و 300 میلیون تومان در حوزه بسته بندی مواد غذایی ،تولید ماکیان و دامداری در شهرستان زرقان نیز به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اظهار کرد: 3 طرح تعاونی شامل ره آورد آویژ پارس، صنایع پلی اتیلن آناهید و فراگیر مددجویان بهزیستی با مجموع اشتغالزایی برای 45 نفر در حوزه تولید فیلتر، تولید لوله پلی اتیلن و تولید چیپس با سرمایه گذاری 11 میلیارد و 850 میلیون تومان در ایام دهه فجر 99 در شهرستان آباده افتتاح شده است.
وی گفت: در دهه فجر امسال تعاونی رونیکا ارغوان گستر جاوید نیز با اشغالزایی برای 15 نفر در حوزه خدمات بهداشتی و آرایشی با 500 میلیون تومان اعتبار در شیراز به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در پایان ضمن اعلام رتبه نخست استان در سطح کشور در تشکیل تعاونی ها تاکید کرد:  از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 309 شرکت تعاونی در این استان به ثبت رسیده است که 139 مورد از موارد مذکور در راستای  اجرای مفاد تفاهم نامه با سازمان بسیج سازندگی در سطح استان فارس با موضوع فعالیت های متفاوت بوده است که به صورت هم زمان در ایام دهه فجر 99 به بهره برداری رسیده است.
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۴,۲۲۲
کلیدواژه ها: شکوفایی,حوزه,تعاون,فارس,با,بهره‌برداری,از,225,میلیارد,تومان,طرح,جدید

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید