به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر؛

افتتاح مرکز توانبخشی کودکان ناشنوا روزانه ایران در استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از افتتاح مرکز توانبخشی روزانه ایران،کارگاه آموزش قلم زنی ، راه اندازی دستگاه ویژه نابینایان و افتتاح مرکز شلتر مردان تولد دوباره در اراک همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر خبر داد.
افتتاح مرکز توانبخشی کودکان ناشنوا روزانه ایران
به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی زهرا امینی در حاشیه افتتاح مرکز توانبخشی کودک ناشنوا و کم شنوا ایران افزود : این مرکز با ظرفیت 50 نفر و متراژبالغ بر200 مترو ایجاد شرایط اشتغال برای 10 نفر با اعتبارات استانی بالغ بر 400 میلیون تومان افتتاح شد.
وی افزود: خدمات این مرکز شامل آموزش و توانبخشی مادر و کودک ناشنوا و کم شنوا و خانواده هایشان است مربیان شاغل در این مرکز دارای مدارک هنر درمانی هستند و در رشته های مرتبط شامل مددکار ، روانشناس گفتاردرمانی و.. به فعالیت می پردازند.
وی تصریح کرد: مدیریت این مرکز تحت  نظر بهزیستی استان مرکزی و با همکاری اعضای هیات عملی دانشگاه علوم پزشکی اراک فعالیت می کند.
امینی در مراسم افتتاح کارگاه آموزش قلم زنی بیان کرد: این کارگاه با ایجاد اشتغال 4 نفر از زنان سرپرست خانوار و پرداخت 50 میلیون تومان وام اشتغال فعالیت خودرا در خصوص قلم زنی ظرف و ظروف آغاز کرده است.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: مرکز سرپناه شبانه مردان (شلتر ) نیز به ارائه کلیه خدمات به صورت رایگان جهت معتادین وکارتن خوابها ی بی سرپناه راه اندازی شد که در این مرکز خدمات مددکاری ، درمانی ، روانشناسی ، پوشاک وتغذیه و...  ارائه میگردد.
زهرا امینی در مراسم راه اندازی دستگاه ویژه نابینایان اظهار کرد: قابلیت این دستگاه تبدیل صوت به نوشتار است که در همه کتابخانه های عمومی ویژه نابینایان مورد استفاده قرار می گیرد وتولید داخل است  و با اعتباری بالغ بر 40 میلیون تومان خریداری شده است .  
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۴,۲۸۳
کلیدواژه ها: بهزیستی, استان مرکزی,توانبخشی کودکان ناشنوا روزانه ایران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید