مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه خبر داد:

بسته تحرک بخشی1400 میلیارد تومانی برای رونق اشتغال به کرمانشاه اختصاص یافت

بسته تحرک بخشی1400 میلیارد تومانی برای رونق اشتغال به کرمانشاه اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و در تبیین نقش کارگران و کارفرمایان در پیروزی انقلاب اسلامی و ارائه دستاوردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه زنده و صبحگاهی سلام کرمانشاه صدا و سیمای مرکز کرمانشاه حضور یافت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بخش اول برنامه در خصوص نقش تلاشگران عرصه کار و تولید در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: حضور کارگران در صحنه های انقلاب، به ویژه اعتصابات سراسری در صنعت نفت و همزمان در استان کرمانشاه حضور همه بخش های کارگری به خصوص کارگران پالایشگاه نفت و کارکنان شهرداری در تظاهرات بر علیه رژیم، نقش بزرگی در سقوط حاکمیت طاقوت و پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.

وی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را استقلال اقتصادی عنوان کرد و افزود: صنعت در زمان قبل از پیروزی انقلاب، استقلال اقتصادی کشور را تأمین نمی کرد، صنعت بر پایه مونتاژ و با حضور مهندسین و مستشاران خارجی بود و صنعت موجود هیچ گونه استقلال اقتصادی برای کشور به وجود نمی آورد.

عزیزی در ادامه با اشاره به اینکه امروز کشور ایران در بسیاری از عرصه ها و بخش های اقتصادی ورود پیدا کرده است، افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران  در برخی از فناوری ها  و عرصه ها  به علت اشرافیت بر دانش روز، جز 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

وی همچنین با بیان این که تاریخ انقلاب اسلامی با تاریخ دفاع مقدس عجین است اضافه کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و با ایجاد تحریم ها و تنگناهای اقتصادی، این همت کارگران و کارفرمایان و تلاش گران عرصه کار و تولید بود که در دفاع مقدس توانستیم پیروز شویم و امروز به استقلال اقتصادی برسیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دوم برنامه نیز کاهش نرخ بیماری را مهمترین اولویت اول استان دانست و گفت: با تدابیری که در جلسات متداوم کارگروه اشتغال در دو سال گذشته و اراده ای که در رصد سند اشتغال در راستای توقف رشد نرخ بیکاری وجود داشت، از اوایل سال 97 تا پایان فصل پاییز امسال  خوشبختانه نزدیک 10 درصد نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: با دعوت مقام عالی استان، با حضور تیم اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سرپرستی نماینده ویژه وزیر و متشکل از معاونین، مدیران و روسای بانک ها و صندوق های تابعه وزارت در ایام دهه فجر امسال در راستای ایجاد تحرک پذیری اقتصادی به استان بیش از 1400 میلیارد تومان به عنوان بسته تحرک بخشی به اقتصاد استان برای رونق اقتصادی استان حمایت مالی اختصاص یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه برای امسال تعداد 47 هزار فرصت شغلی بر اساس سند اجرایی اشتغال پیش بینی شده و خوشبختانه، هدف گزاری انجام شده نیزتاکنون محقق شده است، گفت : مجموع و برآیند همه فعالیت های تیم اقتصادی استان  موفقیتی بوده که خودش را در کاهش نرخ بیکاری نشان داده است.

عزیزی در پایان با اشاره به برخی پروژه های بزرگ اقتصادی در استان مانند پتروشیمی اسلام آباد غرب و پالایشگاه و نقش این بنگاه های اقتصادی در کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی و اشتغال گفت: مسئله مهم درجذب و ماندگاری فرصت های شغلی، توجه به آموزش نیروی انسانی و آموزش های مهارتی نیروی کار است که بتوانیم نیروهای بومی را به راحتی جذب نمائیم.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۴,۳۵۴
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه,اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید