​کبیری در مازندران خبر داد: پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی احیای هدایت هدفمند تعاونی های اشتغالزا و توسعه بازار را با کمک بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری از دیگر اقدامات حمایتی در تکمیل زنجیره تعاونی ها عنوان کرد و گفت: در این بخش میزان تسهیلات از 6500 میلیارد تومان در سال 96 به 21 هزار میلیارد تومان در سال جاری می رسد.
​کبیری در مازندران خبر داد:  پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، محمد کبیری در پنجمین نشست کارگروه اقتصادی سرمایه گذاری و اشتغال با محوریت توسعه تعاون در مازندران اظهار کرد: در دنیا سه میلیون تعاونی با یک میلیارد عضو وجود دارد، ۳۰۰ تعاونی برتر دنیا نزدیک ۲۱۰۰ میلیارد دلار گردش مالی دارند که نشان دهنده ظرفیت بالای تعاونی‌ها است.

وی از فعال بودن 94 هزار تعاونی در کشور و 7 هزار تعاونی در استان مازندران خبر داد و افزود: پس از چند سال با کمک وزارت تعاون و آموزش و پرورش، تعاونی های دانش آموزی احیا می شوند و کار فرهنگی و گروهی برای ترویج تعاونی‌ها از مدارس آغاز شده است.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه توسعه شفافیت و دولت الکترونیک افزود: معاونت تعاون با ایجاد سامانه جامع و هوشمند، بخش تعاون را از یک اتاق نسبتا تاریک به اتاق شیشه‌ای تبدیل کرد که این‌امر به حذف امضاهای طلایی دراین حوزه منجر شد.

وی از راه اندازی 11 مرکز نوآوری تعاون در کشور خبر داد و گفت: هدف نخست حمایت از تشکیل و توسعه کمی و کیفی تعاونی‌های دانش بنیان و نوبنیان و هدف دوم حمایت از توسعه، راه‌اندازی و نوسازی تعاونی‌ها و بهسازی فرآیندهای داخل تعاونی‌ها از طریق ارائه مشاوره‌های کسب و کار است.

کبیری ویژگی‌های توسعه تعاون را باز توزیع عادلانه ثروت و اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: تعاونی‌ها بستری را برای جذب سرمایه‌های خرد مردمی و ایجاد و تثبیت اشتغال فراهم می‌کنند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: 900 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به تعاونی ها با کمک بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۲۷
کد خبر : ۲۳۴,۳۶۶
کلیدواژه ها: کبیری,معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,مازندران, تعاونی‌های اشتغالزا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید