توسعه تعاونی ها با اشتغال 12 هزار نفر در استان قزوین

معاون امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌ها برای بیش از ۱۲ هزار نفر در استان شغل ایجاد کرده اند.
توسعه تعاونی ها با اشتغال 12 هزار نفر در استان قزوین
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، سیدجلیل حسینی معاون امور تعاون گفت: در استان قزوین بالغ بر 3 هزار و521 تعاونی ثبت شده که ازاین تعداد 826 تعاونی فعال و 2 هزار و 436 راکد هستند و 259 تعاونی هم منحل شده اند.
 وی افزود: تعاونی ها در بخش تولید، توزیع و خدمات فعالیت می کنند و بیشترین تعداد تعاونی با 473 واحد در بخش تولید و 207 تعاونی در حوزه خدمات و 146 تعاونی هم در بخش توزیع، مشغول فعالیت هستند.
 معاون امورتعاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در تعاونی های استان، 859 هزار و 379 نفر عضو داریم که از این تعداد 585 هزار نفر آقایان و 274 هزار نفر هم بانوان هستند.
 حسینی گفت: تعاونی های استان با اشتغالزایی برای 12 هزار و 920نفر فعالیت اقتصادی دارند.
 وی ادامه داد: برای رشد اقتصادی توام با عدالت بهترین مدل اقتصادی، توسعه تعاونی ها به دلیل مردم محور بودن هستند .
 به گفته معاون امورتعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان؛ تعاونی ها در مسیر تولید و توزیع ثروت و ایجاد اشتغال، منجر به توسعه پایدار منطقه ای در استان می شوند و با ایجاد اشتغال پایدار و آن هم در بستر عدالت می توانند در توسعه رشد اقتصادی استان موثر باشند.
 حسینی با اشاره به شاخص های اقتصاد مقاومتی گفت: تعاون می تواند محور برنامه های اقتصاد مقاومتی در کشور باشد چرا که تعاونی ها در جمع آوری سرمایه های خرد و تشکیل سرمایه های بزرگ و توانمند سازی افراد جامعه بویژه اقشار متوسط و کم درآمد نقش ایفا کند.
 وی همچنین گفت: تعاونی ها، کالا و خدمات را بدون واسطه و با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار اعضا خود در تعاونی های مصرف قرار می دهند.
معاون امور تعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد:  بخش اعظم تعاونی های ما تولیدی و کشاورزی هستند و ما با وجود  284 تعاونی مطرح دراین حوزه در 10 ماهه امسال 5 میلیون دلار صادرات داشته ایم.
 حسینی گفت: حوزه حمل و نقل هم با 43 تعاونی فعال و با تعداد اعضای زیاد، اشتغالزایی بالایی در استان دارد.
 وی ادامه داد: در حوزه مصرف نیز، سه شبکه تعاونی مصرف فرهنگیان ، کارکنان دولت و کارگران را داریم که تاکنون در تهیه و توزیع کالا و خدمات با قیمت ارزان و بدون واسطه بسیار ایفای نقش کرده اند.
 معاون امورتعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در حوزه مسکن با 86 تعاونی فعال، 18 هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی های مسکن مهر و تسهیلات مهر ساخته و تحویل اعضا شده است .
 حسینی با اشاره به مشکلات این تعاونی ها گفت: بخشی از اقشار کم درآمد امکان خانه دار شدن ندارند و تعاونی های مسکن می توانند با رفع برخی از این مشکلات،  خانه دار شدن را میسر کنند.
 وی  به تعاونی های راکد و غیرفعال اشاره و بیان کرد: در کمیته تعیین وضعیت این تعاونی ها برای شناسایی این تعاونی ها اقدام و برای احیا و ادامه فعالیت آن ها تلاش و در غیر این صورت برای انحلال آن ها اقدام می کنیم.
۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵
کد خبر : ۲۳۴,۴۹۴
کلیدواژه ها: اشتغال زایی, تعاون, قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید