مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم : نرخ بیکاری استان قم 8 درصد است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در برنامه رادیویی مردم و مسئولان از شبکه استانی نور اعلام کرد: نرخ بیکاری استان قم 8 درصد است که در حال حاضر در واحدهای تولیدی استان کمبود نیروی کار ساده داریم و بیکاری در بین فارغ التحصیلان از نرخ بالایی برخوردار است.
کمبود جدی نیروی کار در واحدهای تولیدی استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه رادیویی مردم و مسئولان صدا و سیمای مرکز استان قم ،شبکه استانی نور به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر حضور یافته و به سوالات مردم شریف استان قم پاسخ داد.

در این برنامه مصطفی کاویانی  با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان قم گفت: نرخ بیکاری در سال ۹۸ در استان قم تک رقمی بوده و این نرخ با توجه به شیوع بیماری کرونا رشد داشته است، ولی بعد از آن شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان بودیم که در حال حاضر به 8 درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در واحدهای تولیدی استان قم کمبود نیروی کار ساده را شاهد هستیم و بیکاری بیشتر در بین فارغ التحصیلان وجود دارد که این امر حاکی از عدم همخوانی نظام آموزشی با بازار کار است.

مصطفی کاویانی در خصوص بیمه بیکاری   اظهار کرد: درخواست بیمه بیکاری در استان قم  بعد از شیوع کرونا به عدد بسیار بالایی رسید و پرداخت بیمه بیکاری آن ایام که از ۱۱ اسفند ۹۸ تا دهم خرداد ۹۹ از طرف ستاد کرونا مشخص شده بود توسط ستاد کرونا انجام شد که معادل ۵۵ درصد حقوق بود اما در اوایل خرداد ۹۹ شاهد کاهش شدید درخواست برقراری مقرری بیمه بیکاری در استان بودیم و در حال حاضر نیز بعد از تفویض پرداخت بیمه بیکاری به استانها شاهد  عادی شدن جریان پرداخت این مقرری به کارگران عزیز هستیم.

وی همچنین در خصوص عدم استقبال طرح ساماندهی کارگران ساختمانی از طرف کارگران تأکید کرد: هدف از انجام این طرح حفظ کرامت کارگران، برقراری بیمه، امنیت و آسایش کارگران و همچنین این اطمینان کارفرمایان است که این مهم نیاز به تهیه زیرساخت دارد و سامانه مشخصی باید داشته باشد.

وی تاکید کرد: این زیرساخت با هماهنگی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و انجمن کارگران ساختمانی استان در حال آماده سازی است و مراحل نهایی آن نیز در حال طی شدن است و از طرفی هم باید مکانی در شأن کارگران عزیز  تهیه شود که در این زمینه هم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۲۴
کد خبر : ۲۳۴,۵۲۷
کلیدواژه ها: استان قم,نیروی کار,وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی,نرخ بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید