افتتاح مرکز مشاوره ای و حقوقی جامعه کارگری و کارفرمایی در کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از افتتاح مرکز مشاوره حقوقی جامعه کارگری و کارفرمایی استان خبر داد.
افتتاح مرکز مشاوره ای و حقوقی جامعه کارگری و کارفرمایی در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، طی مراسمی مرکز مشاوره ای و حقوقی به جامعه کارگری و کارفرمایی کرمانشاه با حضور مسئولین بسیج کارمندی و کارگری و اصناف استان، نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی و رئیس مرکز کانون وکلای قوه قضائیه استان، معاون اجتماعی و فرهنگی، معاون روابط کار و مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افتتاح شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: این مرکز به منظور بالا بردن فرهنگ صلح و سازش و کمک به کاهش ورودی پرونده های قضایی و با هدف ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی به جامعه کارگری و کارفرمایی ایجاد شده است.

وی افتتاح  این مرکز را در راستای اجرای تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات و مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه عنوان کرد و افزود: جامعه کارگری و کارفرمایی می توانند کلیه دعاوی خود یا دفاع از کلیه دعاوی مطروحه از خدمات مشاوره ای و وکالتی وکلای این مرکز استفاده کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: جامعه کارگری و کارفرمایی می توانند در کلیه اختلافات خود در قراردادهای که منعقد می نمایند ( به جز قرارداد کار) می توانند شرط داوری و حل اختلاف توسط داور منصوب مرکز را در قرارداد درج نمایند.

وی اجرای برنامه های آموزشی، برگزاری همایش های علمی در زمینه های حقوق اقتصادی و بررسی مشکلات حقوقی شرکت های تولیدی در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار و تشریک مساعی راهکارهای عملیاتی را از دیگر اهداف مرکز عنوان کرد.

در این نشست علی مرادی معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، فریدون داوری مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه حضرت نبی اکرم( ص) استان، فرهاد مرزی دبیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایان و پیمان صیادان رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان دیدگاه های خود را در زمینه ایجاد مرکز بیان کردند.

  

 

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۴,۵۹۷
کلیدواژه ها: مرکز مشاوره حقوقی کارگری و کارفرمایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید