فعالیت کارگاه‌های ساختمانی ناایمن خراسان شمالی متوقف می‌شود

رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: طرح ضربتی جلوگیری از فعالیت کارگاه های ساختمانی ناایمن در استان از امروز آغاز شد.
فعالیت کارگاه‌های ساختمانی ناایمن خراسان شمالی متوقف می‌شود
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، علی قلی پور رییس اداره بازرسی کار اظهار کرد: با توجه به اینکه ۵۳ درصد حوادث ناشی از استان در بخش ساختمان بوقوع پیوسته، جلوگیری از فعالیت کارگاه های ساختمانی در دستور کار قرار گرفته است. 
وی افزود: در این طرح کارگاه های ساختمانی فعال مورد بازدید قرار می گیرد و کارگاه هایی که با نواقص همچون پرتگاه بدون حفاظ و دهانه های باز، داربست های بدون جایگاه کار مناسب، کارگران بدون کلاه و کفش و کمربند ایمنی، انجام نشدن روکش گذاری کابل‌های شبکه برق کنار ساختمان باشند باید متوقف شود.
رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کارگاه های ناایمن با هماهنگی مراجع قضایی پلمب شده و تا رفع تمام نواقص اجازه فعالیت پیدا نخواهند کرد.
قلی پور گفت: به منظور نظارت بر حسن اجرای مقررات قانون کار و آیین نامه های حفاظت فنی و ایمنی در کارگاه های مشمول قانون کار،امسال بیش از ۶ هزار  مورد بازرسی از کارگاه ها انجام شده است.
وی اظهار کرد: در بازرسی ها، بازرسان کار بیشتر بر راهنمایی و آموزش کارگران و کارفرمایان برای رفع نواقص تاکید می کنند اما در صورت بی توجهی کارفرمایان به ابلاغیه های بازرسی کار از طریق مراجع قضایی نسبت به تعقیب آنها اقدام می شود.
رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: در این مدت حدود چهار هزار ابلاغیه رفع نقص به کارگاه ها ارسال شده است.
امسال  ۲۲ کارگاه به علت وجود شرایط ناایمن و خطرناک با هماهنگی مراجع قضایی پلمب و از فعالیت آنها جلوگیری شده است. 
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۴,۶۱۷
کلیدواژه ها: اداره بازرسی کار,تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی,کارگاه های ساختمانی ناایمن,طرح ضربتی بازرسی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید