آمار اشتغال در بخش خدمات و صنعت استان مرکزی افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های مرکز آمار ایران، آمار اشتغال بخش خدمات و صنعت این استان در سال جاری، افزایش یافته اما اشتغال بخش کشاورزی با کاهش همراه بوده است.
آمار اشتغال در بخش خدمات و صنعت استان مرکزی افزایش یافت
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمدتقی آبایی‌ افزود: سهم اشتغال بخش خدمات استان مرکزی در بهار امسال به ۳۸.۹ دهم درصد و در تابستان ۳۹.۲ دهم درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه قبل، با افزایش سه دهم درصدی همراه شده است.

وی بیان کرد: سهم اشتغال بخش صنعت این استان نیز در بهار امسال به ۴۱.۸ درصد و در تابستان به۴۲.۴ درصد رسید که نشان دهنده افزایش افزایش ۶ دهم درصدی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: سهم اشتغال بخش کشاورزی این استان در بهار امسال به۱۹.۳ درصد و در تابستان ۹۹ به ۱۸.۴درصد رسید که با کاهش ۹ دهم درصدی همراه بوده است.

آبایی‌ عنوان کرد: بر اساس آخرین بررسی‌های مرکز آمار ایران، جمعیت ایران به ۸۴ میلیون و ۳۸ هزار نفر و در استان مرکزی به یک میلیون و ۴۷۸ هزار نفر رسیده است.

وی گفت: بر اساس این بررسی، جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر از از آن در کشور در بهار امسال به ۶۲ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر و در استان یک میلیون و ۱۲۸ هزار نفر رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: جمعیت شاغل ۱۵ ساله و بیشتر از آن در بهار امسال در کشور به ۲۲ میلیون و ۹۶۲ هزار نفر و در این استان به ۳۷۷ هزار نفر رسیده است.

آبایی تصریح کرد: نسبت اشتغال جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر از آن در کشور در پاییز امسال به ۳۷.۵ درصد و در استان مرکزی به ۳۲.۸ درصد رسیده است.

وی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر از آن در کشور در پاییز امسال به ۴۱.۴ درصد و در استان مرکزی ۳۵.۷ درصد رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بر اساس آخرین بررسی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر آن در پاییز امسال در کشور به ۹.۴ و در استان مرکزی به ۸.۲ درصد رسیده و نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله کشور در تابستان امسال به ۲۳.۱ درصد و در این استان به ۲۷ درصد رسیده است.

آبایی عنوان کرد: نرخ بیکاری جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال کشور نیز در تابستان امسال به ۴۸.۱ درصد و در استان مرکزی به ۳۹.۲ دهم درصد رسیده است.

وی گفت: سهم اشتغال بخش خدمات کشور در تابستان امسال۴۸.۱ درصد و در استان مرکزی۳۹.۲ درصد، سهم اشتغال بخش صنعت کشور در تابستان ۳۳.۴ درصد اما در استان به ۴۲.۴  درصد رسیده و سهم اشتغال بخش کشاورزی کشور ۱۸.۵درصد و در استان به۱۸.۴ رسیده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۴,۶۲۹
کلیدواژه ها: آمار اشتغال,خدمات و صنعت,استان مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید