در جلسه شبکه سازی سمن های کارآفرین همدان عنوان شد:

سمن های کارآفرینی شبکه سازی می شوند

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان همدان در اولین جلسه شبکه سازی سمن های کارآفرین به جایگاه سمن های کارآفرینی در اکو سیستم کارآفرینی اشاره کرد و افزود : سمن های کارآفرینی می توانند به عنوان حلقه اتصال دستگاههای دولتی با کارآفرینان بوده و فعالیتها و اقدامات دستگاههای دولتی را با نیازها و حمایتهای مورد نیاز کارآفرینان همسو کنند .
سمن های کارآفرینی شبکه سازی می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ، اولین جلسه شبکه سازی سمن های کارآفرینی دراداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی برگزار شد. در این جلسه مصطفی قربانفر معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی  انقلاب  به جایگاه سمنهای کارآفرینی در اکو سیستم کارآفرینی اشاره کرد و افزود:سمن ها می توانند پشتیبان مشاغل خرد و خانگی بوده و با اتصال این مشاغل به بازار فروش  زمینه پایدار اشتغال را فراهم کنند.

وی از سمن ها خواست که مشکلات و موانع تولید و راهکارهای  پیشنهادی خود را به کمیته (اتاق فکر) جهت جمع بندی و پیگیری لازم ارائه دهند.

در ادامه جلسه رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی به سابقه کارآفرینی در سایر کشورها و ایران پرداخت و گفت: به رغم این که در کشورهای پیشرفته دنیا از اواخر دهه 1970 به بعد به موضوع کارآفرینی توجه جدی شده و حتی در بسیاری از کشورهای درحال توسعه هم از اواخر دهه 1980 این موضوع را مورد توجه قرار داده‌اند، در کشور ما تا شروع اجرای برنامه سوم توسعه، توجه چندانی به کارآفرینی نشده بود.

جعفری هنر  با اشاره به  ضرورت جایگزینی اقتصاد کارآفرینانه به جای اقتصاد نفتی در ایران افزود : اولین منبع که در همه کشورهای توسعه یافته محور اصلی ایجاد مزیت رقابتی است، سرمایه انسانی است. در ایران منابع انسانی در خدمت توسعه کشور نیست چرا که علاوه بر بیکاری آشکار و پنهان بخشی از جمعیت، قابلیت های بخش توانمند جمعیت کشور، فرصت شکوفایی نمی یابد و شاید همین عامل اولین دلیل فرار مغزها از کشور نیز باشد.

جعفری هنر بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را یکی از معضلات بزرگ کشور دانست و افزود: متاسفانه در حال حاضر فارغ التحصیلان دانشگاهی جزء جمعیت بالای بیکاران جامعه قرار دارند و در اثر نبود مکانیزم های حمایتی کافی و سیاست های شفاف، جامعه فاقد قدرت استفاده از تخصص و دانش آنهاست ، بر این اساس توسعه کارآفرینی کشور به منظور دستیابی به توسعه کشور امری حیاتی است؛ همچنین حل مشکلات فعلی جامعه نیز تنها از طریق اجرای استراتژی توسعه کارآفرینی و به تعبیری جایگزینی اقتصاد کارآفرینانه و مقاومتی به جای اقتصادی نفتی امکانپذیر است.

 

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |
کد خبر : ۲۳۴,۶۳۷
کلیدواژه ها: مصطفی قربانفر,شبکه سازی ,کارآفرینی,سمن ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید