نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه:

کارفرمایان بنگاه های اقتصادی مشکل دار از ظرفیت های قانون بیمه بیکاری استفاده کنند

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه گفت: بنگاه های مشکل دار در کرمانشاه اکثراً نیاز به منابع مالی و تأمین نقدینگی دارند.
کارفرمایان بنگاه های اقتصادی مشکل دار از ظرفیت های قانون بیمه بیکاری استفاده کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه کریم یاوری در سفر به استان کرمانشاه در جلسه کمیسیون کارگری شورای تامین، گفت:  برای کاهش هزینه های سرمایه گذاری و افزایش و ایجاد انگیزه در متقاضیان احداث بنگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی، گردشگری و توریسم کاهش نرخ سود تسهیلات اعطایی به این دسته از متقاضیان بایستی تعدیل و مورد بازنگری قرار گیرد.

مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: کارفرمایان بنگاه های اقتصادی مشکل دار که کارگاه آنها نیاز به اصلاح ساختار دارد می توانند از ظرفیت های قانون بیمه بیکاری استفاده نمایند.

وی ادامه داد: نیاز به اصلاح ساختار چه به لحاظ بازسازی و نوسازی ماشین آلات و خطوط تولید و چه به لحاظ تغییر خطوط تولیدی و چه به لحاظ جابجایی مکانی از مکانی دیگر مد نظر است.

کریم یاوری گفت: از ویژگی های قابل تحسین نیروی کار و کارگران کشور این است که قبل از تقاضای حقوق قانونی خود با کارفرمایان بنگاه های مشکل دار به چاره اندیشی برای رفع مشکلات کارگاه می پردازند و در این زمینه همراهی و همکاری های مفید و موثری را با کارفرمایان به عمل می آورند.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:  کارگران با درک صحیح از مشکلات موجود با تجربه و دانش اندوخته طی سالیان متمادی کار و تولید، کمک های شایانی به کارفرمایان، مالکان و مدیران بنگاه های اقتصادی مشکلدار انجام می دهند.

وی افزود: تجربه علمی و عملی جهانی و کشوری ثابت کرده در هر بنگاه اقتصادی که اعتماد، اطمینان، تعامل و همکاری کافی بین کارگران و کارفرمایان وجود دارد حل و فصل مشکلات بنگاههای سهولت بیشتری دارد.

یاوری افزود: حل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده کارفرمایان، مالکان، سهامداران و مدیران بنگاه هاست و پس از آن دستگاه ها و سازمان های صادرکننده مجوز تاسیس پروانه بهره برداری می بایستی همراهی لازم با بنگاه را به عمل آورند.

نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان کرمانشاه تاکنون تعداد 107 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده و مشکلات حدود 726 بنگاه اقتصادی مطرح و مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

 

 

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۴,۷۲۷
کلیدواژه ها: کریم یاوری,سفر مشاور وزیر کار به استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید